Sigortacı Gazetesi’nin kasım ayı misafirleri

Sigortacı Gazetesi, kasım ayında sektörün önde gelen sigorta şirketlerinin CEO'larını ve üst düzey yöneticilerini misafir etti.

 

Sigortacı Gazetesi, kasım ayı içerisinde sektörün önemli şirketlerini ağırladı.

Axa Sigorta, Halk Emeklilik, Generali Sigorta ve Garanti Emeklilik’in genel müdürleri ve üst düzey yöneticileri Sigortacı Gazetesi’nin ofisini ziyaret etti.

Ayrıca Sigortacı Gazetesi, bu ay İTO ve TOBB’un üst düzey yöneticilerinin yanı sıra sektörün önemli derneklerinin yöneticileri de ağırladı.

Sigortacı Gazetesi’nin ağırladığı yöneticiler şöyle:

11 Aralık 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar