Sigortacı köklerine dönüyor: “Yangın”a özel itfaiye

Chubb, sigorta yaptıran müşterilerinin olası hasarlarını düşürmek ve bu sebeple yangın söndürme faaliyetlerine yardımcı olmak için özel itfaiyecileri devreye sokuyor. ABD'de hizmete giren bu servis, sigortacılık tarihinde önemli bir yer tutan Londra yangınını hatırlattı.  

Chubb sadece yangının orman yangınlarında ve poliçe sahipleri için özel itfaiyecileri devreye sokuyor. Los Angeles’taki gibi şehre ya da tarım arazisine uzanan yangının hasar vermesinin önüne geçmek amaçlanıyor.   

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, Los Angeles yangınından itibaren özel itfaiye güvencesine talep arttı. Chubb’ın Orman Yangınlarıyla Mücadele Servisi, ABD’de 15 eyalette hizmet vermeye devam ediyor.

Chubb’ın bu kampanyası, 2 Eylül 1666 tarihinde Londra’da meydana gelen ve 4 gün süren yangını hatırlattı. Bu yangın kara sigortalarının doğmasına sebep oldu. İlk olarak “Yangın Ofisleri” ardından ilk yangın sigorta şirketi Freindly Society kuruldu. Bu süreçte yangın poliçesi satan sigorta şirketleri itfaiye hizmeti de sunuyordu.  

7 Kasım 2017

İlgili Haberler

Yazarlar