Sigortacı köklerine dönüyor: “Yangın”a özel itfaiye

Chubb, sigorta yaptıran müşterilerinin olası hasarlarını düşürmek ve bu sebeple yangın söndürme faaliyetlerine yardımcı olmak için özel itfaiyecileri devreye sokuyor. ABD'de hizmete giren bu servis, sigortacılık tarihinde önemli bir yer tutan Londra yangınını hatırlattı.  

Chubb sadece yangının orman yangınlarında ve poliçe sahipleri için özel itfaiyecileri devreye sokuyor. Los Angeles’taki gibi şehre ya da tarım arazisine uzanan yangının hasar vermesinin önüne geçmek amaçlanıyor.   

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, Los Angeles yangınından itibaren özel itfaiye güvencesine talep arttı. Chubb’ın Orman Yangınlarıyla Mücadele Servisi, ABD’de 15 eyalette hizmet vermeye devam ediyor.

Chubb’ın bu kampanyası, 2 Eylül 1666 tarihinde Londra’da meydana gelen ve 4 gün süren yangını hatırlattı. Bu yangın kara sigortalarının doğmasına sebep oldu. İlk olarak “Yangın Ofisleri” ardından ilk yangın sigorta şirketi Freindly Society kuruldu. Bu süreçte yangın poliçesi satan sigorta şirketleri itfaiye hizmeti de sunuyordu.  

7 Kasım 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar