Oğul Doğa Gökşin

Sigortacıdan dark web için çözüm önerisi

CFC Underwriting, hacker'ların sıklıkla bulunduğu ve saldırılarını planladıkları dark web'deki veri transferini yakından izlemek için bir uygulamanın hazırlıklarına başladı.

Petra ve Wannacry saldırılarının ardından hacker’lar, son zamanlarda Axa ve Equifax gibi sigorta şirketlerin, Game of The Thrones gibi dizilerin bulunduğu ana akım alanlara yöneldi. Insurance Business Meg’de yer alan habere göre, daha fazla saldırıya geçmesi beklenen hacker’ların “en sevdiği habitatlardan birisi”nin dark web olduğu aktarıldı.

Önde gelen sgiorta şirketlerinden CFC Underwriting bu durumu değiştirmenin planlarını yapıyor. Bu sebeple CFC Underwriting, dark web izleme aracı olan CFC BreachAlert uygulamasını başlatmak için RepKnight ile birlikte çalışmalara başladı. Bu uygulama poliçe sahiplerini verilerini dark web’de gördüğü anda gerçek zamanlı olarak uyarıyor.

BreachAlert, kurumsal e-posta alan adları, sunucu IP adresleri, çalışanların oturum açma kimlik bilgileri ve müşteri ya da çalışan listeleri için yapılandırılması da gündemde.

CFC’de üst düzey yönetici olarak çalışan Anthony Hess’e göre, bu uygulama poliçe sahiplerinin, bilgilerin sızdırılmış olup olmadığını ilk önce kendilerinin öğrenmeleri anlamına geliyor.

12 Eylül 2017

İlgili Haberler

Yazarlar