Oğul Doğa Gökşin

Leicester City FC’nin tercihi Singapurlu sigortacı oldu

Sigorta şirketi, şampiyonluktan bir yıl sonra, ilk kez 2016-2017 sezonunda Asyalı sigorta şirketi ile anlaşmıştı. Şirket, bu yıl yinelenen anlaşmaya göre sosyal medyada pazarlama faaliyetlerine de odaklanacak.

Singapur merkezli motor ve seyahat sigortacısı DirectAsia, İngiliz futbol kulübü Leicester City FC ile  sponsorluğunu bir sene daha yeniledi. Yenilemenin mali şartları ortaya çıkmadı.

“Tilkiler” olarak anılan Leicester City FC, Premier League 2015-2016 sezonunu kazanarak futbol dünyasının gündeme oturmuştu. Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, sigorta şirketi, şampiyonluktan bir yıl sonra, ilk kez 2016-2017 sezonunda Asyalı sigorta şirketi ile anlaşmıştı. Şirket, bu yıl yinelenen anlaşmaya göre sosyal medyada pazarlama faaliyetlerine de odaklanacak.

Anlaşma futbol kulübünün Güneydoğu Asya’daki varlığını genişletme stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. Leicester City FC’nin ortağı Harj Hir, “Asya’daki popülerliğimiz, özellikle Tayland’da, önemli bir büyüme gösterdi. DirectAsia 2016/17 sezonunda mükemmel bir yatırım getirisi sağladı ve ortaklığımızın bir sonraki aşamasında da DirectAsia ile yakın çalışmaya devam edeceğiz “dedi.

DirectAsia Group’un CEO’su Edip Okur, “Leicester City’nin Tayland ile olan derin ilişkisi bizim için çok önemlidir; çünkü hem Tayland hem de Singapur’daki etkinliğimizi artıracağız hem de müşterilerimiz için rakipsiz ürünler ve hizmetler sunacağız ” dedi.

 

10 Ağustos 2017

İlgili Haberler

Yazarlar