Sompo Japan acenteleri çapraz satış kampanyası ile seyahat ediyor

Sompo Japan Sigorta, uzun süreli iş ortakları olan acentelerine özel 1 Ocak – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ferdi Kaza, Kobi Sorumluluk ve Yaşam Terapi ürünlerini kapsayan Çapraz Satış Kampanyası düzenledi. Daha önceki yıllarda olduğu gibi yoğun ilgi ile karşılanan bu kampanya kapsamında Sompo Japan Sigorta 110 acentesi ile Adriyatik’in incisi olarak bilinen Budva’da 3 günlük unutulmaz bir gezi gerçekleştirdi.

Aynı kampanyanın bir diğer destinasyonunda ise 55 acente, 5 gece 6 gün boyunca Uzakdoğu’nun merak edilen rotaları Hong Kong ve Singapur’da keyifli bir seyahat deneyimi yaşadılar.

Sompo Japan Sigorta’dan üst düzey yöneticilerin de yer aldığı seyahatlerin ilerleyen dönemlerde tekrarlanacağı belirtilirken, 2018 yılındaki ilk destinasyonun Japonya olacağı açıklandı. Seyahatlere katılan acenteler, düzenlenen gezilerden oldukça memnun olduklarını ve kendileri için oldukça motive edici geçtiğini paylaştılar.

8 Aralık 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar