TARSİM Kenya’da yoğun ilgiyle karşılandı

TARSİM, Afrika’da kamu – özel sektör işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 21-22 Mart tarihlerinde Kenya’da düzenlenen Sürdürülebilir Kamu-Özel Sektör İşbirliği ile İlerleyen Kenya Tarım Sigortası Semineri’ne katılım sağladı.
Kenya, İsviçre, Hindistan, Senegal’den araştırma enstitüleri, uluslararası ve bölgesel kurumlar ile uluslararası uzmanların yer aldığı seminere, ülkemizi temsilen, TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü, TARSİM Dış İlişkiler ve Reasürans Müdürü Gamze Us ile Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan Pınar Kaman katıldı.
Tarım sigortalarında kamu-özel sektör işbirlikleri ile Kenya’daki tarım sigortaları uygulamaları hakkında sunumların yapıldığı seminerde, dağıtım mekanizmaları, özel sektör ve devletin rolü konularında paneller gerçekleştirildi. Genel Müdür Satoğlu, kamu-özel sektör işbirliğinin dünyadaki en başarılı temsilcilerinden biri olan TARSİM’in 10 yıllık süreç sonucunda ulaştığı noktaya, sistemin kurumsal yapısına, paydaşlarına ve hedeflerine ilişkin detaylı sunum gerçekleştirdi.

9 Nisan 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar