TARSİM Kenya’da yoğun ilgiyle karşılandı

TARSİM, Afrika’da kamu – özel sektör işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 21-22 Mart tarihlerinde Kenya’da düzenlenen Sürdürülebilir Kamu-Özel Sektör İşbirliği ile İlerleyen Kenya Tarım Sigortası Semineri’ne katılım sağladı.
Kenya, İsviçre, Hindistan, Senegal’den araştırma enstitüleri, uluslararası ve bölgesel kurumlar ile uluslararası uzmanların yer aldığı seminere, ülkemizi temsilen, TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü, TARSİM Dış İlişkiler ve Reasürans Müdürü Gamze Us ile Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan Pınar Kaman katıldı.
Tarım sigortalarında kamu-özel sektör işbirlikleri ile Kenya’daki tarım sigortaları uygulamaları hakkında sunumların yapıldığı seminerde, dağıtım mekanizmaları, özel sektör ve devletin rolü konularında paneller gerçekleştirildi. Genel Müdür Satoğlu, kamu-özel sektör işbirliğinin dünyadaki en başarılı temsilcilerinden biri olan TARSİM’in 10 yıllık süreç sonucunda ulaştığı noktaya, sistemin kurumsal yapısına, paydaşlarına ve hedeflerine ilişkin detaylı sunum gerçekleştirdi.

9 Nisan 2017

İlgili Haberler

Yazarlar