Tazminatını ödediği heykeli müzeye bağışladı

Chubb, Fransa'nın başkenti Paris'teki Yves Klein Arşivi'ne, daha önce hasar gördüğü için tazminatını ödediği bir heykeli bağışladı.

Sanat tarihine saygılı bir jestte bulunan sigorta devi Chubb, Fransız sanatçık Yves Klein’in adını taşıyan müzenin koruma ve saklama grubuna hasarlı bir heykel bağışladı.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, sigortacının bağışta bulunduğu heykelin adı: “L’Esclave de Michel-Ange (S 20)” Heykel, taşıma sırasında yaşanan bir kazada zarar görmüştü. Kanadalı koleksiyoncunun yaptığı tazminat tallebi sigorta şirketi tarafından kabul edilmişti. Gerekli ödemeleri yapan şirket hasarlı heykelin de sahibi olmuştu.

Yves Klein, “savaş sonrası Avrupa sanatı”nın önemli sanatçıların biriydi. 1928 doğumlu Fransız sanatçı “Uluslararası Klein Mavisi” adıyla geliştirdiği renk serisinin patentini almıştı.

13 Kasım 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar