Tazminatını ödediği heykeli müzeye bağışladı

Chubb, Fransa'nın başkenti Paris'teki Yves Klein Arşivi'ne, daha önce hasar gördüğü için tazminatını ödediği bir heykeli bağışladı.

Sanat tarihine saygılı bir jestte bulunan sigorta devi Chubb, Fransız sanatçık Yves Klein’in adını taşıyan müzenin koruma ve saklama grubuna hasarlı bir heykel bağışladı.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, sigortacının bağışta bulunduğu heykelin adı: “L’Esclave de Michel-Ange (S 20)” Heykel, taşıma sırasında yaşanan bir kazada zarar görmüştü. Kanadalı koleksiyoncunun yaptığı tazminat tallebi sigorta şirketi tarafından kabul edilmişti. Gerekli ödemeleri yapan şirket hasarlı heykelin de sahibi olmuştu.

Yves Klein, “savaş sonrası Avrupa sanatı”nın önemli sanatçıların biriydi. 1928 doğumlu Fransız sanatçı “Uluslararası Klein Mavisi” adıyla geliştirdiği renk serisinin patentini almıştı.

13 Kasım 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar