Oğul Doğa Gökşin

Trump, AB ile ‘Sigorta Düzenleme Paktı’nı imzalayacak

ABD Hazine Departmanı ve ABD Ticaret Temsilciliği Ofisi, Birleşik Devletler ile Avrupa Birliği arasında sigorta ve reasürans düzenlemeleri ile ilgili ikili anlaşmayı imzalayacaklarını söyledi.

Insurance Journal’de yayımlanan habere göre, gelecek haftalarda imzalanacak söz konusu sözleşmeye ek olarak, Trump yönetimi, uygulama hakkında bir politika bildirimi de çıkarmayı planladığını açıkladı.

Hazine, Obama yönetimi tarafından 2015 yılında başlayan görüşmelerde müzakere edilen paktı “ABD’li şirketlerin yerli ve yabancı pazarlarda daha rekabetçi hale getirilmesi ve yönetmeliklerin etkin, etkili ve uygun bir şekilde uyarlanmasında önemli bir adım” olarak niteledi.

Hazine açıklamalarında ayrıca, ikili anlaşmanın “ABD ekonomisine ve tüketicilere faydası olduğunu, Amerika’nın devlet tabanlı sigorta düzenleme yönetmeliğini onaylayarak ABD sigortacılar için büyüme fırsatlarını artırarak ABD ekonomisine ve tüketicilere fayda sağladığını” belirtti.

13 Ocak’ta Obama yönetiminin son günlerinde ilan edilen anlaşma sigorta denetimini üç alanda ele alıyor: Reasürans, grup denetimi ile düzenleyici kurumlar arasındaki sigorta bilgisi değişimi.

Avrupa reasürörleri ve düzenleyicileri ise ABD’nin reasürans şirketlerin teminat taleplerini yabancı reasürörler üzerinde kaldırmasını ve onlara reasürör olarak davranmasını istiyor.

17 Temmuz 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar