Trump, AB ile ‘Sigorta Düzenleme Paktı’nı imzalayacak

ABD Hazine Departmanı ve ABD Ticaret Temsilciliği Ofisi, Birleşik Devletler ile Avrupa Birliği arasında sigorta ve reasürans düzenlemeleri ile ilgili ikili anlaşmayı imzalayacaklarını söyledi.

Insurance Journal’de yayımlanan habere göre, gelecek haftalarda imzalanacak söz konusu sözleşmeye ek olarak, Trump yönetimi, uygulama hakkında bir politika bildirimi de çıkarmayı planladığını açıkladı.

Hazine, Obama yönetimi tarafından 2015 yılında başlayan görüşmelerde müzakere edilen paktı “ABD’li şirketlerin yerli ve yabancı pazarlarda daha rekabetçi hale getirilmesi ve yönetmeliklerin etkin, etkili ve uygun bir şekilde uyarlanmasında önemli bir adım” olarak niteledi.

Hazine açıklamalarında ayrıca, ikili anlaşmanın “ABD ekonomisine ve tüketicilere faydası olduğunu, Amerika’nın devlet tabanlı sigorta düzenleme yönetmeliğini onaylayarak ABD sigortacılar için büyüme fırsatlarını artırarak ABD ekonomisine ve tüketicilere fayda sağladığını” belirtti.

13 Ocak’ta Obama yönetiminin son günlerinde ilan edilen anlaşma sigorta denetimini üç alanda ele alıyor: Reasürans, grup denetimi ile düzenleyici kurumlar arasındaki sigorta bilgisi değişimi.

Avrupa reasürörleri ve düzenleyicileri ise ABD’nin reasürans şirketlerin teminat taleplerini yabancı reasürörler üzerinde kaldırmasını ve onlara reasürör olarak davranmasını istiyor.

17 Temmuz 2017

İlgili Haberler

Yazarlar