TSB’nin yeni başkanı Can Akın Çağlar oldu

Türkiye sigorta sektörünün en önemli çatı organı Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) başkanlığına Can Akın Cağlar seçildi.  Sektörün heyecanla beklediği Türkiye Sigorta Birliği Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’u bugün  yapıldı. 62 şirketin oy kullandığı genel kurulda oyların 32’sini alan Eureko Sigorta Genel Müdürü Can Akın Çağlar TSB Başkanlığı’na seçildi. Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ise 30 oy aldı.

Birlik üyesi 63 şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı seçim sonrasında bir konuşma yapan Can Akın Çağlar, seçilen kişinin kimliğinin tek başına bir anlamının olmadığının altını çizerek, başkanlığın makam değil görevlendirme olduğunu ve görevin üstesinden hep birlikte gelmeye çalışacaklarını söyledi.
Sigortacılık Kanunu uyarınca yapılan seçimde ayrıca boşalan Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyesi de belirlendi. Yeni Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyesi Axa Sigorta’dan Ali Erlat oldu.
Seçimi takip eden 2 gün içinde Seçim Kurulu’na herhangi bir itiraz yapılmadığı takdirde, yukarıda belirtilen sonuçlar resmi olarak kabul edilecek.

17 Mayıs 2017

İlgili Haberler

Yazarlar