TSEV’den ağustos ayı eğitim programları

Konu sınırlaması olmaksızın, sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanarak sektöre sunulan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında ağustos ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda verilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hazine ve Maliye Bakanlığı Eğitimleri

Düzenli olarak her yıl açılan Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Sigorta Denetleme Kurulu eğitim programları, 2018 sonbaharında yeni konuların da ilavesi ile birlikte tekrarlanacak. Mevzuat tarafındaki gelişmeler ile buna bağlı denetim uygulamalarına uyum çerçevesinde organize edilen eğitimler, mevzuattan uzaktan gözetime, Solvency II’den iç sistemlere birçok konuyu kapsıyor. Konular ve eğitim verecek bürokratlar netlik kazandıktan sonra takvimi paylaşılacak olan bu eğitim paketinde, sektörden gelen talepler de dikkate alınacaktır. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan konular egitim@tsev.org.tr adresine iletildiği takdirde, Bakanlıkla görüşülerek konulara nihai şekli verilecektir.


36. dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı başlıyor

1971 yılından günümüze dek süren ve sektörün en çok ilgi çeken eğitim programı haline gelen Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın (TSEP) 35. dönemi haziran ayında sona ererken temmuz itibarı ile kayıtları başlayan 36. dönem 8 Ekim’de başlıyor. İki yarıyıldan oluşan programın kayıtları 4 Ekim’de sona erecek. TSEP’in ilk yarıyılında Temel Sigorta Bilgileri eğitimi verilirken, ikinci yarıyılında ise katılımcılar 6 branştan (Yangın-Mühendislik Sigortaları, Sağlık Sigortaları, Kaza Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Hayat Sigortaları ve Muhasebe) birinde uzmanlaşıyor. Sektörün üst düzey yöneticileri ve uzmanları ile akademisyenler tarafından verilecek derslere ilave olarak yangın, nakliyat ve kaza branşlarında hasar uygulamaları ve ekspertiz süreçleri derslerinin bir parçası olarak saha çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Programla ilgili ayrıntılı bilgi almak için http://www.tsev.org.tr/sayfa/temel-sigortacilik-egitim-programi adresini ziyaret edebilirsiniz.


TSEV’den İngilizce eğitim: Etkili Sunum Teknikleri

Sigortacılığın yanı sıra kişisel gelişim alanında da eğitimler sunarak çalışanların gelişimine katkı sağlayan TSEV, bir yeniliğe daha imza atıyor. Bu kapsamda Raj Kumar’ın eşliğinde 10-11 Eylül tarihlerinde TSEV’de Yabancı Dilde Temsil ve Etkili Sunum Teknikleri gerçekleşecek. Azami 8-9 katılımcıyla gerçekleşecek eğitimin ilk gününde bir sunuma başlamak, ses yöntemleri, grafik ve sayılar hakkında konuşmak gibi konulardan bahsedilirken; ikinci gün iş terimleri, soruları karşılama ve beden dili üzerinde durulacak. Her iki günde de seyirciyi etkileme teknikleri ele alınırken katılımcıların ikinci günün sonunda sunacağı sunumlar da değerlendirilecek. İngilizce gerçekleşecek olan eğitime orta ve ileri seviyede İngilizce konuşan herkes katılabilir. Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için http://www.tsev.org.tr/egitim-detay/4975/yabanci-dilde-temsil-ve-etkili-sunum-teknikleri-ingilizce adresini ziyaret edebilirsiniz.


36. dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nda 10 öğrenciye %100 burs

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın en prestijli eğitim programı olan Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın 36. dönemine; halihazırda çalışmayan, üniversitelerin sigortacılıkla ilgili bölümlerinden 2018 yılında mezun olmuş ve sigortacılık alanında kariyer hedefleyen 10 öğrenci; 5’i TSEV’den, 5’iyse Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nden karşılanmak üzere %100 burslu olarak kabul edilecek.
İlk kez 35. dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı içinde Sigortacılık ve ilgili bölümlerden yeni mezun
5 kişiye %100 burs verilmiş; bursiyerlerin tamamı programı başarıyla tamamlamışlardır. Sektör ve üniversiteler arasındaki bağı kuvvetlendirmek ve yetenekli gençleri eğitimle donatarak sektöre kazandırmak amacıyla hayata geçen proje sigorta şirketlerinden de takdir topladı.
İlgilenen adayların egitim@tsev.org.tr adresine aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz bir şekilde e-mail yoluyla göndererek başvuru yapmaları gerekmektedir.


Program için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:
* Niyet mektubu (Öğrencinin bu eğitimi niçin almak istediğini anlatan bir yazı olmalı),
* Transkript,
* Özgeçmiş.
Belgelerini PDF formatında egitim@tsev.org.tr adresine eksiksiz bir şekilde göndermeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Başvuru sayısının çok fazla olması halinde TSEV, burslu öğrencileri seçmek üzere mülakat ve yazılı-sözlü sınav yapabilir. Detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Programa son başvuru tarihi 7 Eylül Cuma günü saat 17.00 olacaktır.


Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı

TSEV tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı” hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı program olarak 4 Eylül’de başlıyor. Ağustos ayı boyunca eğitime ilişkin kayıtlar alınacaktır. ‘Hayat Dışı’ sigortacılıkta 4 gün; ‘Hayat’ sigortacılığında ise 3 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi 29 Ağustos’tur. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye TSEV web sitesinden (www.tsev.org.tr) ulaşabilirsiniz.


Aktüer adaylarına yönelik eğitimler tekrar başlıyor

Aktüer adaylarını desteklemek amacıyla hazırlanan ve son z2 yıldır oldukça başarılı geçen Aktüerlik Sınavlarına Yönelik Eğitim Programları, Güz dönemi sınavları öncesinde tekrar başlıyor. Bu kapsamda 1. Seviye konu başlıklarından Matematik 8 Ağustos’ta, Finansal Matematik 17 Eylül’de; 2. Seviye konu başlıklarından Sigorta Matematiği 11 Ağustos, Risk Analizi ve Aktüeryal Planlama ise 19 Eylül’de açılıyor. 3. seviye konu başlıklarından Hayat Dışı Sigortalar ve Finans, Yatırım ve Risk Yönetimi ekim ayında; Hayat Sigortaları ve Emeklilik Sistemleri ise kasım ayında açılacaktır. Kesinleşen takvimlere internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilir veya egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

1 Ağustos 2018

İlgili Haberler

Yazarlar