Oğul Doğa Gökşin

Türk Nippon’dan 5 sosyal sorumluluk projesine destek

Kurum olarak topluma ve geleceğe katkıda bulunarak varlıklarını sürdürmeyi amaçladıklarının altını çizen Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarında hız kesmeyeceklerini ifade etti.

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, kurum olarak varlıklarını, topluma ve geleceğe katkıda bulunarak sürdürmeyi amaçlayan bir şirket olduklarını söyledi. Sosyal sorumluluk projelerinin bu fırsatı sunan en önemli köprülerden biri olduğunu dile getiren Pamukçu, “Bu nedenle, Türk Nippon Sigorta olarak, kurumsal sorumluluk bilincimizi geliştirmek ve bu tarz faaliyetlerde yer almak bizler için her daim en önemli gündem maddelerinin başında geliyor” diye konuştu.

Sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdikleri projelerden bahseden Pamukçu, çalışanlarının doğum günlerinde onlar adına Koruncuk Vakfı’na bağış yaptıklarını aktardı. “Koruncuk, yani Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, uzun yıllardır faaliyet gösteren, her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme hakkı olduğu düşüncesiyle kurulmuş bir vakıf. Biz de Koruncuk Bolluca köyünde yaşayan çocukların geleceğine katkıda bulunuyoruz” diyen Pamukçu, şirket çalışanlarının da bu projeye olumlu yaklaştığını belirtti.

MOR ÇATI’YA DESTEK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de çalışanlarına anlamlı bir hediye verdiklerini hatırlatan Pamukçu, “Tüm kadın personelimiz için yıllardır kadına yönelik şiddetle mücadele eden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan, Mor Çatı dostu kadın tasarımcılar tarafından tasarlanan çantalar hediye ederek, kadınların ve çocukların şiddetten uzak hayatlar kurmalarına katkıda bulunduk” dedi.

GÜLÜMSETEN DÜKKÂN

Türk Nippon Sigorta personelinin de bu tür sosyal sorumluluk projelerine destek verdiğini dile getiren Pamukçu, daha önceden gerçekleştirdikleri “Gülümseten Dükkân” projesinin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Özürlüler Vakfı’na destek olmak için organik ve yöresel gıda ürünlerinin satışa sunulduğunu, tüm personelin de buna katıldığını ifade eden Pamukçu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu projeyle, 0-15 yaş arası özürlü çocukların ameliyat ve tedavilerinin gerçekleştirilmesi için sosyal yardım toplanması amaçlandı.”

KAÇUV ‘AİLE EVİ’ NE GÜVENCE

Kanserli çocukları da unutmadıklarını vurgulayan Pamukçu, İstanbul Cerrahpaşa’daki Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) ait, ekonomik durumları yeterli olmayan kanserli çocukların tedavi süresince aileleriyle birlikte ücretsiz olarak konakladıkları  ‘Aile Evi’nin sigortasını üstlendiklerini belirtti. Bu kapsamda, ‘Aile Evi’nin deprem ve yangın risklerinin Türk Nippon güvencesine alınmış olduğunu sözlerine ekledi.

SAKARYA’DAKİ KÖY OKULLARINA KİTAP YARDIMI

Sakarya’daki köy okullarının kütüphanelerinin yenilenmesi için de katkıda bulunduklarını hatırlatan Pamukçu, “Sakarya Üniversitesi Çevre Köylerine Yardım Kulübü”nün başlattığı “Sakarya Köy Okullarının Kütüphaneleri Yenileniyor” sosyal sorumluluk projesine biz de destek olduk. Bu proje kapsamında, kullanılmayan tüm kitaplar ve kırtasiye malzemeleri Sakarya Üniversitesi aracılığıyla Sakarya’daki tüm ilk ve orta dereceli köy okullarına gönderiliyor” dedi.

Çalışanlarımızdan aldığımız destek ve güçle, katma değer yaratan birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz” diyen Pamukçu, sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarında hız kesmeyeceklerini vurguladı.

 

 

 

11 Eylül 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar