Turkland yıla iddialı başladı

Turkland Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Murat Özdamar, yılın ilk iki ayında hedefledikleri prim üretimine ulaştıklarını söyledi. Portföy dengesi hedeflerini sağlamak için de doğru yolda olduklarını belirten Özdamar, “Özellikle oto dışında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ciddi oranda büyüdük” dedi.

Turkland Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Murat Özdamar, yılın ilk iki ayı için hedefledikleri prim üretimi rakamlarını büyük ölçüde yakaladıklarını ifade etti. Toplam üretimin yarısının oto sigortalarından, kalan yarısınınsa diğer branşlara ait üretimlerden oluştuğunu aktaran Özdamar, “Bu durum şirketimizin portföy dengesi oluşturma stratejimizde doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Özellikle büyüme hedeflediğimiz oto dışı branşlarda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ciddi oranda büyüme gerçekleştirdik. Bununla beraber, toplam üretimimizi ise %100 oranında artırdık” dedi.

‘HEDEF OTO DIŞINDA BÜYÜME’
Yılın geri kalan döneminde Turkland Sigorta’nın bu hedef doğrultusunda faaliyetlerine devam edeceğini dile getiren Özdamar, “Sektörde de var olan rekabetin aynı şekilde devam edeceğini ve üretimin 2017 yılında 2016 yılına göre enflasyon oranı üzerinde artacağını tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.
“Şirketimiz hedeflerimiz doğrultusunda oto-dışı branşlarda, özellikle yangın, mühendislik, ferdi kaza branşlarında bir önceki yıl üretiminin oldukça üzerinde büyüme kaydetti. Bununla beraber kasko branşında da 2016 yılına göre önemli oranda prim üretimini yükseltti” diyen Özdamar, bu ivmeyi kaybetmeden yıl sonuna ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

‘BU YIL YİNE HEP TRAFİK TARTIŞILIR’
Trafik sigortasında tartışmaların azalmış gibi göründüğüne işaret eden Özdamar, buna karşın trafiğin 2017 yılının yine en çok tartışılan sigorta konusu olacağını düşündüğünden bahsetti. Özdamar, sektörde uygulanan fiyat/prim seviyelerinin sigorta şirketlerinin arzuladığı seviyelerde olduğunu dile getirdi.
Bununla beraber, kamuoyunda oluşan indirim taleplerinin sigorta şirketlerinin üzerinde ciddi bir baskı oluşturacağını dile getiren Özdamar, “Fiyatları düşürmeyi hedefleyen yeni uygulamaların Hazine Müsteşarlığı tarafından yürürlüğe konulabileceğini tahmin etmekteyiz. Bu durum yeni bir tartışma dalgasının oluşmasına sebebiyet verecektir” dedi.
Trafik branşının popülaritesini hiçbir zaman kaybetmeyeceğini kaydeden Özdamar, “Fiyatlarıyla, yeni uygulamalarıyla bu yıl da geçmişte olduğu gibi en çok tartışılan branş olacaktır. Her sene olduğu gibi bu sene de mevzuat değişiklikleri gündeme gelecektir. İlgili değişiklikler geçmiş yıla göre azalmış gibi görünse de 2017 yılı içerisinde ağırlığı trafik branşı ile ilgili olacağını düşündüğüm değişiklikler gündeme gelecek ve uygulamaya konulacaktır” diye konuştu.
2016’nın, Turkland Sigorta’nın marka bilinirliği açısından oldukça önemli bir yıl olduğuna dikkat çeken Özdamar, bu yıl içinde şirketin unvan değişikliğinin gerçekleştirildiğini söyledi. Murat Özdamar, bu değişikliğin akabinde gerek sektörel, gerekse ülkemiz medyasında unvan değişikliği ve şirketteki gelişmelerle ilgili çeşitli haberler ve görsel ilanlar paylaşıldığını aktardı.
2017 yılının başında kurumsal web sitelerinin ve içeriklerinin yenilenmesi çalışmaları tamamlanarak modern, güçlü tasarıma sahip ve içeriklere rahatlıkla ulaşılabilir bir site oluşturulduğu bilgisini veren Özdamar, “Bununla beraber sosyal medya kullanımının günümüzde hayatın önemli bir parçası haline geldiği gerçeğinden yola çıkarak bu kulvarda da Turkland Sigorta olarak kısa sürede aktif olabilmek amacıyla gerekli çalışmalar başlatılmış ve en kısa sürede tamamlanması hedeflenmiştir. Kısa bir süre içerisinde bu yönde gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalar ve yenilikler Turkland Sigorta’nın bilinirliğine önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

‘SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ YOLDA’
Bilinen sigortacılık aktivitelerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinin taşıdığı büyük önemin de bilincinde olduklarının altını çizen Özdamar, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu yönde Turkland Sigorta olarak daha aktif olabilmek amacıyla gerekli çalışmaları başlattık. Yakın bir zamanda ismimizin sadece sigortacılık faaliyetlerinde değil, bu tarz projeler ile de anılması bizlere büyük mutluluk verecektir.”

21 Nisan 2017

İlgili Haberler

Yazarlar