Oğul Doğa Gökşin

Tüzel kişi acentelerde teknik personel zorunluluğu kaldırılıyor

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK), tüzel kişi acentelerde teknik personel çalıştırma zorunluluğunun kaldırılması yönünde karar aldı. İlgili karar, TOBB Yönetim Kurulunca onaylandıktan sonra acentelere bilgilendirme yapılacak.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK), 6 Kasım Salı günü yaptığı toplantıda tüzel kişi acenteler için önemli bir karar aldı. Oy birliği ile alınan karara göre, tüzel kişi acentelerde teknik personel çalıştırma zorunluluğu kaldırılıyor. Kararın yürürlüğe girmesi için TOBB Yönetim Kurulunca da onaylanması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde  TOBB Yönetim Kurulu’nun da ilgili kararı onaylaması ve acentelere bilgilendirme yapılması bekleniyor.

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut, konuyla ilgili olarak Sigortacı Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Bu haliyle tezat teşkil eden şahıs acenteleriyle, tüzel kişi acenteler arasındaki farklılık ortadan kaldırılmış oluyor. Aslında sadece şekil şartı yerine gelsin diye kağıt üzerinde yapılan, ancak meslektaşlarımıza gereksiz masraf yükü getiren bu uygulama bu şekilde düzeltilmiş oldu” diye konuştu.

9 Kasım 2018

İlgili Haberler

Yazarlar