Vakıf Emeklilik, Aktüerler Derneği’nin konferansındaydı

Aktüerler Derneği’nin uluslararası konferansının CEO panelinde, Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı panelist olarak yer aldı.

Vakıf Emeklilik, Aktüerler Derneği’nin Uluslararası Aktüerler Birliği ile İstanbul’da düzenlediği uluslararası konferansa katıldı. Hem yurt içi hem de yurt dışından katılımcı ve konuşmacıların yer aldığı Bölgesel Konferans, 9-10 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

İki gün süren konferansın ilk günü “Trafik Odaklı Hayat Dışı Sigortaları”, ikinci günü ise “Hayat Sigortaları ve Emeklilik” konuları ele alındı. Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, konferansın ikinci gününde “Hayat Sigortaları ve Emeklilik – Türkiye Değerlendirmesi” başlığı altında gerçekleştirilen CEO Paneli’nde panelist olarak yer aldı.

CEO Paneli’nde; hayat sigortalarındaki strateji ve yaklaşımlar, sağlık alanına bireysel emeklilik şirketlerinin katkıları, katılım sigortacılığı ve hayat emeklilik perspektifi konuları mercek altına alındı. Öte yandan CEO’ların aktüerlerden beklentileri de konuşuldu.

14 Kasım 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar