Oğul Doğa Gökşin

Vakıf Emeklilik, Zaman Makinası ile geleceğe götürüyor

Bireysel Emeklilik sektörünün öncü şirketi Vakıf Emeklilik, sektörde farkındalık ve katılımı artıracak önemli bir projeye daha imza atıyor.

Vakıf Emeklilik, yeni projesi “Zaman Makinası” ile kişileri 30 sene yaşlandırarak geleceğe götürerek “Şimdiden Rahat Bir Gelecek” için birikim yapmanın önemini anlatıyor.

Ziyaretçilerin hayalini kurdukları emeklilik dönemlerini canlı olarak görebilecekleri Zaman Makinası ilk yolculuğuna 14 Ağustos’ta İzmit’ten yola çıktı. Sakarya, Zonguldak, Samsun, Ankara, Kayseri, Adana, Antalya, İzmir’i gezdikten sonra yolculuğunu İstanbul’da tamamlayacak olan Zaman Makinası, 15 Eylül Cuma günü saat 11.00’da Kanyon’da olacak.

13 Eylül 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar