Yolun açık olsun…

Yazı İşleri Koordinatörümüz Birant Yıldız, 13 yıldır çalıştığı Sigortacı Gazetesi’ndeki görevinden ayrıldı. Ona veda etmek için yazarlarımızla birlikte 19 Mart’ta Harbiye Borsa Restaurant’ta Sigortacı Gazetesi ailesi olarak bir araya geldik. Keyifli muhabbete ve lezzetli yemeğe karşın, yıllarca birlikte çalıştığımız bir arkadaşımızdan ayrılacak olmanın hüznü de soframızdan eksik olmadı.

Sigortacı Gazetesi’nin yazarlarının notlarını paylaşıyoruz:

Sevgili Birant,
Öncelikle ani oldu bu ayrılık. 13 yıl olmuş seni tanıyalı ve açıkçası yılların bu kadar hızlı geçtiğini fark edemiyor insan. Anlayabildiğim kadarı ile iş yaşamında farklı bir şeyler yapmak, yeni bir şeyleri denemek için bir es verdin. Eminim ki ne yaparsan yap bu yeni dönemde de bugüne kadar olduğu gibi disiplinli, dürüst ve güvenilir bir insan olarak devam edeceksin iş yaşamına. Sana şimdiden başarılar ve mutluluklar dilerim sevgili dostum.
Görüşmek üzere,
Ali Erül

**

İlk çalışma hayatıma başladığım Arthur Andersen – Londra’da ABD’li patronlardan biri bize şöyle demişti: “Çalışma hayatınız
boyunca hiçbir pozisyonda 5-8 yıldan fazla, hiçbir şirkette de 10-15 yıldan fazla çalışmayın.” Herhalde Birant da bunu duymuş ve gereğini yapıyor. Benim felsefeme göre, bir insanın ilk hedefi ‘iyi ve doğru insan’ olmalı, diğer özellikler hep arkadan gelir. Ben Birant’ın iyi ve doğru insan olduğu kanaatindeyim ve yeni arayışlarında sonsuz başarılar diliyorum. Bu arada önerdiğim iş kollarını da ihmal etmesin!
Sevgiler,
Erhan Dumanlı

**

Bir paragraflık birşey yazmam lazım sana. Birant, şimdi az bir şey yazsam ayıp olacak, çok yazsam Feyza laf edecek bu uzun diye, sen anladın beni işte. Güzel adamdın, güzel adamsın ve öyle kalacaksın. Çanakkale’de benim için bir oda aç olur mu? Eylemlerine devam edeceksin ve burada Euroleague maçlarına gidecek bir arkadaşın olacak. “Achantochan” o kadar meşhur değil bu arada 🙂
Ali Erhan Tamer

**

Yemeğin sonunda Sigortacı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Metin Öztürk, tüm ekip ve yazarlar adına Birant Yıldız’a 13 yıllık emeği için teşekkür eden bir plaket takdim etti. Şimdiden özlemeye başladığımız Birant Yıldız’a yeni maceralarında başarılar dileriz.

Bir mail geldi ‘sigortacı gazetesi yemeği var’ diyordu. Her zamanki mailden değilmiş, Birant Bey başka sularda yüzecekmiş artık. Şöyle bir geçmişe baktım, ne kadar zaman geçmiş bu camiada. Sanki bir an gibi. Birant Kardeşim bu geçen sürede bu camiada tanıştığım bahçede bir demet. İnşallah hiç solmaz. Bundan sonra ayda bir değil daha sık görüşmek ümidiyle…
Fazıl Karaman

**

Sevgili Birant’la sektör yöneticisi kimliğiyle müşteri olarak başlayan ilişkimiz, Sigortacı Gazetesi yazar kadrosunda ekip arkadaşı olarak devam etti. 13 yıllık bu dönemde akılda kalanlar hep pozitif anılar. Temiz kalpli, iyi niyetli kişiliği, disiplinli ve meslek ahlakına bağlı yapısı, yapıcı, tutarlı ve kendine özgü duruşuyla hatıralarda çok güzel bir iz bırakarak, yeni bir yolculuğa çıkıyor. Yolu açık olsun, her şey gönlüne göre olsun.
Okan Utkueri

**

HOŞÇA KAL BİRANT
Veda yemekleri ne kadar hüzün verirse versin, Birant Yıldız için verilen veda yemeğinde yer almak isterdim, olmadı; maalesef yemek, önceden belirlenmiş ve katılmak zorunda olduğum bir başka toplantı ile çakıştı.
Üzgünüm, görevimi yerine getiremedim.
Şimdi ise konuyla ilgili veda yazısı yazmam istendi. Zor bir görev…
Tam çiçeklerin dalları süslediği bahar ayının sevinci içimizi doldururken, Birant’ın ayrılık kararı, sonbahar ayında yaprak dökümü hüznünü yaşattı. Ancak her sonun, bir başka başlangıç olduğu bilinci ile Birant’a yeni yaşantısında esenlik diliyor, başlayacağı yeni hayatının ilkbaharı coşkusuyla başarılarının devamını diliyorum. Hoşça kal Birant, dostluğumuzun kesilmeden devam etmesi dileğiyle.
Faruk Ömrüuzak

**

BİRANT için söylenecek tek şey!…..
Canım kardeşimizin veda mesajını aldığım gün; yazarlığa başladığım günden, bugüne tam on bir yıl geçtiğini fark ettim. Doğuştan yazı yazan, yeteneği yazarlık için geliştirilmiş birisi olmadığıma göre, yazılarım için en büyük destekçilerimden birisiydi Birant. Küçük sohbetlerimizde ondan aldığım referans bilgiler, onun engin tecrübesi ışığında yazılarımın en iyi şeklini alacağını biliyordum. Ayrıca, çalışanlarına yönelik verdiğim eğitimlerde, arkadaşlarına karşı gösterdiği liderlik performansında önemli bir özelliğini daha fark ettim: Güvenilir liderliğinin, çalışanları tarafından ne kadar çok önemsendiğini. Çok açık ve direkt konuşsa da herkes onu dinler. Birant her şeyi çok dosdoğru anlatır. Şaşırtmaz, dolandırmaz her şeyiyle içinden geldiği gibi söyleyiverir. Şeffaflığı, onun en sevimli yanı olmuştur. Aylık yemeklerimizin çoğunda, her zaman benim en yakınımda olan sohbet arkadaşımdır: Birant. Senin hakkında daha söylenecek o kadar çok özelliğin var ki; bizlere ayırdığınız köşelere bile sığmaz. Evet, senin için söylenecek çok güzel şeyler var ama en önemlisi, söylenmesi gereken tek şey var:
“SEN GÜZEL BİR İNSANSIN” sevgili BİRANT.
Mehmet Muratoğlu

**

BİRANT,
Bazı insanlar ile tanışınca kısa zamanda onu yakından tanırsınız, bazı insanlar vardır, onu tanımak için zaman ister emek ister ve içtenlik ister.
Sevgili Yazı İşleri Koordinatörümüz Birant Yıldız da uzun sürede tanıyabileceğimiz insanlardan biridir. Genç arkadaşımız Aysberg gibidir. Zaman içinde kendisini tanıdıkça aysbergin dostluk, saygı, sevgi, bilgi, yetenek ve vefa kısmını da görürsünüz.
Kendisi karar vermiş başka denizlere açılıp yeteneklerini başka limanlarda deneyecekmiş. Sevgili Birant, yeni yaşamında başarılar diliyorum. Başka ne diyelim, hayırlısı olsun.
Timuçin Alpay

**

Sigortacı Gazetesi ile ismi bütünleşik Birant Yıldız, beyefendiliği, sakinliği, kibarlığı ile gönüllerimizde taht kurmuş idi. Konulara rasyonel yaklaşımı, yüzündeki sürekli tebessümü ve güzel haberlerini çok özleyeceğiz, yolların açık olsun…
Sema Bulutlu

**

Birant Yıldız; kibar, zarif, saygılı, sistemli, güler yüzlü, bu devirde nesli tükenmiş vasıflarda bir şahsiyet… Daha ne olsun? Yolu açık olsun, o en iyi şeylere lâyıktır…
Eşber Erülgen

13 Nisan 2018

İlgili Haberler

Yazarlar