11. Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı yarın Milli Re’de

 11. Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı yarın Milli Re’de

Ekim ayında gerçekleşecek ve iki gün sürecek olan konferansın ilk günü olan 3 Ekim’de iki ayrı oturumda “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri İçin Teknolojinin ve İnovasyonun Rolü” ve “Finansal ve Siber Sigortalar” başlıkları ele alınacak. Sigorta şirketlerinden ve farklı alanlardan gelen uzmanlar söz konusu alanlarla ilgili gelişmeler ve yenilikleri anlatacak. Konferansın ikinci gününde ise “Tamamlayıcı Sağlık sigortaları” ve “IFRS 17 Uygulamaları” konularını içerek paralel workshop çalışmaları gerçekleştirilirken yurtiçi ve yurtdışından gelen şirket ve kurum temsilcilerinin ikili görüşmeleri olacak.

İLGİ BÜYÜK

Yoğun bir katılımın beklendiği konferans bu alanda yapılan en önemli etkinlikler arasında yer alıyor. 11’inci Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı’nın açılış konuşmalarını Sigorta Tatbikatçıları Derneği Başkanı Fahri Altıngöz, Hazine ve Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Sigortacılık Genel Müdürü ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Genç, Sigortacılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Kayacı, Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanı Mete Güler, Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu yapacak. Konferansın ilk gününde yapılacak oturumlarda öğleden önce gerçekleştirilecek “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri İçin Teknolojinin ve İnovasyonun Rolü” için , Richard Redford – Virtual I Techonologies , Daniela Ghetu – Media Xprimm , Asif John – ARGenesis , Esra Öge – Aksigorta panelist olarak katılırken , Okan Utkueri – Guy Carpenter moderatör olacak. Öğleden sonra yapılacak “Finansal ve Siber Sigortalar”  oturumuna  ise Oksana Kletskova – Munich Re , James Latham – Willis Re , Talar Gül – PWC  , Zeynep Özek – Chubb , Prf.Dr. Nilgün Boşalp – Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi sunumlarıyla katılırken moderatörlüğü Daniela Ghetu – Media Xprimm yapacak. 2. Oturumdan önce Jason Lau – Core Strateji, Sigortalıarın Yolculuğunda Teknoloji ve İnovasyonun Rolü konulu bir konuşma yapacak.

 

İkinci gün olan 4 Ekim’de yapılacak paralel workshoplardan “IFRS 17 Uygulamaları” na Doç. Dr. Metin Sarıaslan  – Sigorta Denetleme Kurulu, moderatör olurken, konuşmacılar ise  Ali Tuğrul Uzun – KPMG , Utku Meşhur – Ernst & Young , Elçin Toygar – PWC olacak. Diğer paralel oturum “Tamamlayıcı Sağlık sigortaları” konusuna ise Dr. Arzu Akkaş – Akkaş Danışmanlık, Dr. Korhan Kömüksu – Axa Sigorta, Dr. Refik Altun – SGK, Dr. Ruhsan Zengin – MLP Care, Ebru Gençosmanoğlu – Sigortacılık Genel Müdürlüğü konuşmacı olarak katılırken, Prof. Dr. Haluk Özsarı moderatörlük yapacak, katılımcılar ise soru ve yorumlarıyla katkıda bulunacak. Türkiye ve dünyadan çok değerli katılımcıların kayıt yaptırdığı 11’inci Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı’nahttp://www.iiicturkey.com/register.phpadresinden kayıt yaptırabilirsiniz. Konferansta simultane tercümede yapılacak. Tüm sorular ve kayıt işlemleri için Muge.horasan@iucre.com e-mail adresine başvurulabilir.

Avatar

Emre Kaya

emre@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapabilirsiniz.