“13th Milli Re Reınsurance Semınar” 08-10 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlendi

Millî Reasürans’ın ev sahipliğinde düzenlenen “13th Milli Re Reinsurance Seminar” 08-10 Nisan 2019 tarihleri arasında Belarus, Cezayir, Çin, Etiyopya, Gana, Hırvatistan, Kenya, Mısır, Pakistan, Rusya, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus ve Ukrayna’dan toplam 22 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Seminer’in birinci gününde, Milli Reasürans T.A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Fikret Utku Özdemir’in, Şirketi ve sektördeki yerini anlatan açılış konuşmasını, Ahmet Çelebiler’in Reasürans ve Risk Yönetimi ile seminer hakkında bilgi veren sunumu izlemiştir. Ardından Aylin Kocatürk (Millî Reasürans) “FAIR Non-Life Reinsurance Pool” ve Güneş Karakoyunlu (Millî Reasürans)  “Türk Sigorta Piyasası” adlı sunumlarını yapmışlardır. 

Öğleden sonra, Esen Temiz Önal’ın (Millî Reasürans) “Konservasyon Nasıl Belirlenir?” adlı sunumunu, Çetin Alanya’nın “Bölüşmeli Reasürans Anlaşmalarının Fiyatlandırılması” başlıklı çalışması takip etmiştir. 

Seminer’in ikinci gününde, Esen Temiz Önal (Millî Reasürans), “Bölüşmesiz Reasürans Anlaşmalarının Fiyatlandırılması” adlı workshop içeren sunumunu gerçekleştirmiştir. 

Aynı gün öğleden sonra ise Londra Piyasası’ndan Graham Crane (Willis Re) ile Nick Benardout (Patria Re at Lloyds) “Reasürans Oyunu” başlıklı bir workshop yapmıştır.

Seminer’in son günü, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii ve Kapalıçarşı’ya yapılan bir geziye ayrılmıştır.

“Milli Re Reinsurance Seminar”ın önümüzdeki yıllarda daha da geliştirilerek sürdürülmesi planlanmaktadır. 

12 Nisan 2019

İlgili Haberler

Yazarlar