ABD’li sigortacı Allstate, National General’ı 4 milyar dolara satın alıyor

 ABD’li sigortacı Allstate, National General’ı 4 milyar dolara satın alıyor

ABD’nin en büyük sigortacılarından Allstate, trafik sigortasında yüksek üretimi olan National General’ı satın alacağını duyurdu.

Allstate bu satın alma ile hasarların son derece azaldığı trafik sigortası branşındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor. Satın alma işleminin tamamlanması sonucunda National General’ın hissedarları hisse başına 32 dolar alacak. Aynı zamanda hissedarlara sahip oldukları hisseler için 2.5 dolar da temettü dağıtılacak. Bu da toplam satışın boyutunu 3.92 milyar dolar seviyesine getiriyor.

TRAFİK SİGORTALARINDA BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR

New York merkezli National General’ın en çok iş yaptığı branş olarak trafik sigortaları gözüküyor. Şirket, bireysel, ticari, motosiklet gibi her trafik sigortası alanında hizmet veriyor. Aynı zamanda Allstate ABD’nin en büyük oto sigortacıları arasında. Nisan ayında bir açıklama yapan Allstate, ülkede dolaşımdaki araç sayısının COVID-19 nedeniyle azalması sonucunda sigortalılarına 600 milyon dolar civarında primi geri vereceklerini duyurmuştu.

PAZAR PAYINI ARTIRIYOR

Allstate CEO’su Tom Wilson, satın alma işlemiyle ilgili yaptığı konuşmada “National General’ı satın almak pazardaki payımızı artırma yönündeki stratejimizin bir parçası. Attığımız bu adım ile aynı zamanda acente ağımızı da genişletmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Bir aksilik yaşanmazsa, Allstate’in National Generalı 2021’in ilk çeyreğinde satın alma işlemlerini tamamlanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir