Acentelerin Sesi’nden 110 bölgesel acentenin katıldığı toplantı

Acentelerin Sesi ekibi, aylık rutin toplantıları kapsamında bu ay, önceki aylardan farklı olarak hem bölgesel bazda hem de üye olmayan acenteler eşliğinde 11 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdi. Küçükçekmece’de gerçekleştirilen toplantıya Bakırköy, Avcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü, Esenyurt, Bağcılar, Zeytinburnu ve diğer ilçelerden 110 acente katıldı. Toplantıya SAİK Başkanı Levent Korkut, SAİK Üyesi Özgür Yılmaz, SAİK Yedek Üyesi Cem Cihan, Sektör Meclisi Üyeleri ve İstanbul İl Delegeleri de katıldı. Bu toplantı SAİK yöneticilerinin katıldığı ilk Acentelerin Sesi’nin ilçe bazlı toplantı oldu.

Bölgesel ve genişletilmiş olarak yapılan aylık toplantı, SAİK çalışmalarına destek amaçlı oluşturulan Acentelerin Sesi1. Nolu Destek Ekibi tarafından organize edildi.  Toplantının koordinatörlüğünü Sektör Meclisi Üyesi Yaşar Özen yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Özen, Acentelerin Sesi platformunun kuruluş ve işleyişine dair temel bilgiler iletti ve acente mesleğinin gelişimi, sorunlarının çözümleri ve SAİK çalışmalarına destek için katılan acentelerden destek ve güç birliklerini istedi. Açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen SAİK Üyesi Özgür Yılmaz, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmalar, sorunlarının çözümleri adına geliştirdikleri projeler ve toplantı yapılan kurumlarla ilgili detaylı bilgi aktardı. Yılmaz göreve başladıktan bugüne kadar geçen 140 günde 54 ayrı toplantı ve görüşme yaptıklarını, bunun da neredeyse iki buçuk günde bir toplantıya denk geldiğini iletti. Bu yoğunluktan şikayetçi olmadıklarını dile getiren Yılmaz, birçok konuda çözümlerin kısa ve orta vadede gerçekleşeceği müjdesini de verdi ama bundan sonrası adına tüm acentelerin desteğinin önemli olduğunu söyledi. SAİK çalışma ve kararlarına yönelik zaman zaman farklı ortamlarda yapılan yanlış yorumlara itibar edilmemesini söyleyen Yılmaz, kendilerinin de acente olduğunu ve acente aleyhine hiçbir karara imza atmayacaklarını net bir şekilde ifade etti.

Yılmaz’dan sonra kürsüye davet edilen SAİK Başkanı ve Acentelerin Sesi Lideri Levent Korkut konuşmasında yaptıkları çalışmalar adına önemli bilgiler aktardı. Korkut; 2019 yılının SAİK tarafından yetkisiz kişi ve kurumlara ekran, şifre dağıtanlar, muayene istasyonları önünde sigorta kabinleri açanlar, ödeme merkezlerinde sigorta poliçesi satışına aracılık eden başta bazı brokerler olmak üzere tüm yapılarla mücadele yılı olacağını ve hiçbir kurum, kişiden korkmadan bu yapıların çalışmalarının engelleneceğini önemle belirtti. Korkut, SAİK yönetiminin tam bir fikir birliği ve kenetlenme ile acentelerin sorunlarının çözümleri için kararlı ve yoğun bir şekilde çalıştıklarını, bu çalışmaların olumlu sonuçlarının da bu yıl içinde alınacağını söyledi.

SAİK Başkanının konuşmasının ardından toplantıya katılan acenteler söz alarak sorunlar ve çözümleri adına katkı, öneri ve görüşlerini aktardı. Katılımcılar yeni SAİK yöneticilerinin yoğun çalışmalarının mesleki anlamda umut verici olduğunu belirterek desteğe hazır olduklarını ifade etti. Toplantıya katılan Acentelere bitimde SAİK tarafından yaptırılan “SİGORTA ACENTEN ANINDA YANINDA” sloganlı afişler dağıtıldı ve toplantı sonrası bu afişler ellerde olmak üzere birlikte fotoğraf çekilerek bölgesel ve genişletilmiş olarak düzenlenen Şubat ayı Acentelerin Sesi Ekip toplantısı sona erdi.

Levent Korkut

Özgür Yılmaz

18 Şubat 2019

İlgili Haberler

Yazarlar