Acentelerin Sesi’nden meslektaşlarına çağrı: Sigortacılık Kanunu’na yeni şeklini verelim

Acentelerin Sesi, Sigortacılık Kanunu'na yeni şeklini vermek için çalışma başlattıklarını, bu çalışma için meslektaşlarından da destek istediklerini belirten bir çağrıda bulundu. Acentelerden gelen görüş ve öneriler, TOBB SAİK yönetimine iletilecek. Ardından bu görüş ve önerileri raporlayacak olan TOBB SAİK yönetimi, yakın dönemde görüşeceği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a Sigortacılık Kanunu'na ilişkin önerilerde bulunacak.

Acentelerin Sesi, TOBB SAİK yönetiminin yakın tarihte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile toplantı gerçekleştireceğini bildirdi. Acentelerin Sesi, bu toplantıyla ilgili meslektaşlarına bir çağrıda bulundu. Çağrıda acentelerin yaşadıklarını sorunları çözüm önerileriyle birlikte acente örgütüne iletilmesi istendi. TOBB SAİK yönetimi acentelerden gelen bildirimler doğrultusunda Bakan Albayrak’a sunum yapacak.

Ayrıca 5684 Sayılı Sigortacılık Kanunu ve ilgili yönetmeliklerde değişmesi gereken maddelerin de acenteler tarafından Acentelerin Sesi’ne gönderilmesi istendi. Acentelerin Sesi’nden yapılan açıklamanın ilgili bölümü şöyle: “5684 sayılı kanundaki sorunlu olan maddeleri belirleyip yeni şekli ile tasarlamamız gerekiyor. Kanunumuza bağlı çıkan yönetmeliklerimizde de sıkıntılı olan maddeleri belirleyip yeni şekli ile tasarlayarak SAİK’e destek vermek için çalışma başlattık. Bu çalışmada da, örneğin mevcut kanun maddesi, getirdiği sorunlar, maddenin neden değişmesi gerektiği ve değiştirilmesini talep ettiğimiz maddenin yeni taslak hali şeklinde hazırlamanız önem teşkil etmektedir. Sizlerin de yukarıdaki 2 konu hakkındaki sorun, açıklama ve çözüm önerinizi bilgi@acentelerinsesi.com adresine göndermenizi rica ediyoruz. Sizlerden gelecek çalışmaları SAİK’ sunarak mesleğimize katkı sağlamak istiyoruz.”

 

31 Ocak 2019

İlgili Haberler

Yazarlar