ASSIST LINE’DA 20. YIL COŞKUSU

Assist Line, kuruluşunun 20. yılını kutlamak, yeni hizmet ve ürünlerini anlatmak için tedarikçileri ile Antalya’da bir araya geldi.

Türkiye’nin ilk yerli asistans şirketi Assist Line; şirketin kuruluşunun 20. yılını kutlamak, yeni hizmet ve ürünlerini paydaşlarına anlatmak için tedarikçileri ile Antalya’da bir araya geldi. Yaklaşık 300 temsilcinin katıldığı etkinlikte Assist Line’ın gelecekteki hedefleri anlatıldı. 

3 gün süren etkinliğin ilk günü “Hoşgeldin kokteyli” ile başladı. Kokteylde Assist Line ve tedarikçiler bir araya gelerek sohbet etme ve eğlenme fırsatı buldu. 

Etkinliğin ikinci günü yapılan çalışma toplantısında ise Assist Line Genel Koordinatörü Serdar Tufan, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Dumanhan, Operasyon Müdürü Hande Bultan, Assist Line Hizmet Birimleri Yöneticileri Berkan İşsever ve Emre Acar birer konuşma yaptılar. 

5 BİNİ AŞKIN HİZMET NOKTASI 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Assist Line ailesi üyelerini Antalya’da ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade eden Hande Bultan, “Uzun yıllar boyunca beraber çalıştığımız, telefonla konuştuğumuz yüzleri görmek çok güzel. Dolu dolu 20 yılı geride bırakan Assist Line ailesi olarak hep bir arada olmaya, daha büyük ve daha iyi işler yapmaya devam edeceğiz” diyerek toplantının açılışını yaptı. 

Toplantının ilk sunumunu Assist Line Genel Koordinatörü Serdar Tufan gerçekleştirdi. Tufan, sözlerine şirketin tarihinden bahsederek başladı. Türkiye’de sigorta şirketlerine ve sigortalılara yönelik dar bir kapsam içerisinde verilen asistans hizmetlerinin 1995 yılından itibaren yabancı sermayeli asistans şirketlerinin kurulmasıyla beraber ivme kazandığını ve bugün sektörde pek çok yabancı şirket bulunduğunu belirten Tufan, “Sigorta sektörünün ihtiyaçları değerlendirilerek ve asistans hizmetlerinin gelişeceği öngörüsüyle kurulan Assist Line ilk Türk sermayeli asistans şirketi olarak rekabetteki yerini 20 yıl önce aldı. Bugün de ülkenin dört bir yanında faaliyet gösteren, 5 bini aşkın hizmet noktasında görev alan tedarikçilerimizin temsilcileri ile 20. yılımızı kutluyoruz” diye konuştu. 

HEDEF MUTLU SİGORTALI

Assist Line’ın güçlü mali yapısından ve gerçekleştirdiği ilklerden bahseden Assist Line Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Dumanhan ise “Tamamen yerli sermayeyle kurulmuş bir şirket olarak asistans sektöründeki en büyük şirketlerden biri haline gelmiş bulunuyoruz”  dedi. Dumanhan, Assist Line’ın kurulduğundan bugüne hep “Hizmet sonrası mutlu sigortalı” sloganı ile ilerlediklerini kaydetti: “Son dönemdeki performansımıza bakıldığında da iyi hizmetin Assist Line’ın sigorta şirketleri tarafından tercih edilme sebebi olduğunu görüyoruz. Son 3 yılda %248 büyüdük. Deneyimli ekibimiz ve çok sayıda iş ortağımızla Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerine yüksek kalitede hizmet sunuyoruz. 2020 ve 2021 yıllarında da büyüme ivmemiz artarak sürecek.” Assist Line’ın sektöre getirdiği yenilikleri ve gerçekleştirdiği ilkleri de sıralayan Dumanhan, şunları söyledi: “Biz ilklerin şirketiyiz. %100 sermayeli tek Türk asistans şirketiyiz. Banka ve özel kartlar için Türkiye’de ilk asistans hizmeti sağlayan, sistemi ilk kuran şirketiz. Bunun yanında ISO 9001 kalite belgesi almayı hak eden ilk asistans şirketiyiz. Trafik sigortaları için asistans hizmeti sağlayan da ilk asistans şirketiyiz. Günümüzde Assist Line’ın trafik tarafındaki pazar payı son derece yüksek. Şu an halihazırda otocam asistans hizmetini sağlayan tek asistans şirketi olma özelliği de taşıyoruz. Bunun dışında özel hizmet paketlerimiz de mevcut. 

TEKNOLOJİYE AYAK UYDURMALIYIZ

Dumanhan’ın ardından Assist Line’ın paydaşları için hazırladığı yeni uygulamayı tanıtmak üzere Assist Line Hizmet Birimleri Yöneticisi Berkan İşsever söz aldı. “Geldiğimiz 2019 yılında dünya değişti. Artık bankayı da cebimizde taşıyoruz, faturaları da cebimizden ödüyoruz. Assist Line olarak biz de bu teknolojiye ayak uydurmak zorundayız. Durum böyle olunca bazı önemli adımlar attık. Burada çekici arkadaşlarımızı ilgilendiren bir uygulamamız var. Bir Türk firmasına yakışır şekilde bu uygulamayı başka bir Türk şirketine yaptırdık” diyen İşsever, uygulamanın detaylarını tedarikçilerle paylaştı. 

Assist Line Hizmet Birimleri Yöneticisi Emre Acar da, “Bizler 20 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz. Gerek acısı gerek tatlısıyla bu gemiyi yürüyoruz ve yürütmeye devam edeceğimize inanıyoruz. 9 yıldır burada sizlerle olmanın onurunu yaşıyorum. Tüm tedarikçilerimizin bir problemi ya da sıkıntıları olduğunda çözmeye hazırız” diye konuştu. 


21 Mayıs 2019

İlgili Haberler

Yazarlar