AVSAD Axa Sigorta’yı ziyaret etti

AVSAD Başkanı Eyyup Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Divan Kurulu Üyeleri ile birlikte AXA Sigorta Ceo’su Yavuz Ölken’i ziyaret ettiler. Toplantıda Yavuz Ölken’e, Sanem Çıngay ve Uğur İlknur Öztürk eşlik etti.

AVSAD Başkanı Eyyup Çelik, Yavuz Ölken’le dostluklarının çok eskiye dayandığını  belirterek Axa Sigorta Ceo’su olarak onu ziyaret etmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Başkan Eyyup  Çelik; Axa Sigortanın, acentelerine verdiği  güven ve desteğini yakından takip ettiklerini belirtti.

AVSAD Başkanı Eyyup Çelik, Yavuz Ölken’e Yönetim Kurulu ve Üyeleri adına günün hatırası olarak Atatürk heykeli takdim etti.

Yavuz Ölken; Bu nazik ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını, AVSAD’ı ilgiyle izleyerek sektör için yaptıkları çalışmaları yakından gözlemlediklerini belirtti. Axa Sigorta olarak her zaman acentenin yanında olduklarını ifade eden Yavuz Ölken, yaptıkları dijital yatırımların acentenin yararına olduğunun vurgulayarak, “Axa Sigortanın çok büyük bir bilgi havuzu var ve bu verileri  acentelerimiz artık  tek bir tuşla yeniden değerlendirebiliyor.” dedi.

Yavuz Ölken; Sanayi 4.0 ve Sigorta 4.0 dönüşümüne verdikleri öneme dikkat çekti. Bugün dijital teknolojiyi tüm iş süreçlerimizi tasarlarken koşulsuz merkeze koymaktayız. Başka bir anlatımla, gelecekteki müşteri ve dağıtım kanallarının olası beklentilerini karşılamak üzere tüm iş süreçlerini ve potansiyel müşteri deneyimlerini yeniden tasarlıyoruz. ” İşte tam bu noktada, yarının Sanayi 4.0 transformasyonunu gerçekleştirmek üzere, Türk şirketlerinin olası sigorta gereksinimlerini bugünden tasarlamayı ve geleceğe hazır olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Yavuz Ölken; Sigorta sektörünün 4.0 dönüşümünden asla uzak kalmaması gerektiğini, başta Ar-Ge çalışmaları olmak üzere, büyük veri, mobil sistemler, yeni ürün geliştirme, risk mühendisliği, düzenli eğitim, süreç ve organizasyon yapısı gibi alanlarda önemli yatırımlar yapılması gerektiğini belirtti.

Yavuz Ölken, Axa Sigorta olarak AVSAD ile çok daha etkin çalışabileceklerini belirtti. Ölken,  AVSAD Kadınlar Kulübünü Genel Müdürlük binalarında ağırlamak istediklerini ve  Axa Sigortanın Kadınlarda pozitif ayrımcılık yaptığını söyledi.”

Yavuz Ölken, Axa Sigortanın Fransa’daki üretiminin %85 lik payının Acente ve Broker kanalı üzerinden gerçekleştiğinin altını çizerek “Türkiye içinde bu geçerli, Acenteler en büyük iş ortaklarımızdır dedi. “

Samimi ve sıcak geçen görüşmenin sonunda Yavuz Ölken, AVSAD Yönetim Kuruluna başarılar diledi. AVSAD Yönetim Kurulu üyeleri ve diğer yöneticiler hatıra fotoğrafı çektirdi.

29 Mart 2019

İlgili Haberler

Yazarlar