Bakan Koca açıkladı: Sağlık turizminde yeni döneme geçiliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık turizm ile ilgili yaptığı açıklamanın içinde sigorta şirketlerini de ilgilendiren ifadeler yer aldı.

Sağlık turizminde ayrı bir yapılanmaya gittiklerini söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Mülkiyeti Hazine’nin olan bir şirket yapılanması oluşturduk. Birçok ülkede aktif dinamik ofisler açacağız. Ülkenin bütün birikimini, özel, kamu, üniversite ve şehir hastaneleri ayrımı yapmadan bir portalda, fiyat aralığı belirleyerek, hatta hekim seçimi yaptırarak sunacağız. Tek elden birçok devlet, sigorta şirketleriyle anlaşma yapıp, THY’nin bulunduğu noktalarda irtibat noktaları oluşturup yurtdışı hastasının tercih yapabildiği bir döneme gireceğiz” dedi.

Koca, kanunun geçtiğini ve yapılanmanın birkaç hafta içinde şekilleneceğini kaydederek “Azerbaycan, Balkan ülkeleri, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde hızla organize olacağız. Buralara birer sağlık kuruluşu açıp hastanın takibini de ülkesinde yapacağız. Böylece diğer ülkelerin sağlık turizminde vermediği bir hizmeti biz vereceğiz. Şirketin adı Uluslararası Hasta Şirketleri AŞ. Bu tüzel ismi ancak biz toplamda Türkiye sağlık markasını parlatan bir marka oluşturmayı hedefliyoruz. O nedenle şu anda bir marka arayışımız var” dedi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız

18 Ekim 2018

İlgili Haberler

Yazarlar