Bereket Sigorta’dan Çiftçiler Günü kutlaması

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdürü Mahmut Güngör, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Güngör yaptığı açıklamada, “Bereket Emeklilik ve Bereket Sigorta’nın ana sermayedarı Tarım Kredi, Bin 625 kooperatif ve 17 bölge müdürlüğüyle toplam bin 642 noktada yurt sathında yaygın organizasyon yapısıyla çiftçilere en yakın kuruluş hüviyetindedir. 

Tarım Kredi Kooperatifleri’nden aldığımız güç ile çiftçilerimizi de içine alan geniş bir müşteri kitlesine en iyi kalitede hizmet vermeyi amaçlayarak ülkemizin değerli üreticileri olan çiftçilerimizin her daim yanındayız. İhtiyaçlara yönelik ürünler geliştirmeyi misyon edinen şirketimiz, çıkardığı birçok ürün ile müşterilerimize kolaylıklar sağlamaktadır. Tarım alanında sigortalılarını güvence altına alarak, emeklerinin karşılığını almalarını görev edinen Bereket Sigorta; Ipard Bereketli İşyeri, Traktör Sigortası, Bereketli Çiftlik sigortası ve  birçok avantajlı  hizmeti ile ayrıcalıklar sağlayan “Çiftçi Hayat Arkadaşım” sigortası ile ülkemiz ekonomisinin değişmez taşlarından olan çiftçilerin yanında yer aldığını bir kez daha gösterdi” dedi.

Bereket Sigorta; Bin 625 Tarım Kredi Kooperatifinin yanı sıra, 8 bölge 1 temsilcilik, 800 acente, 6 banka ve şubelerinden oluşan dağıtım kanalı ile kuruluş amacına uygun olarak ülkemizde sigortacılığın ulaşmadığı alanlara da sigortacılığın yayılmasına öncülük etmektedir. 

Çiftçilere özel çıkarılan ürünlerle ilgili sözlerine devam eden Güngör, “Hasat BES ile sosyal güvencesi ve düzenli bir geliri olmayan çiftçilerimizin de, hatta özel ürünle çiftçi kadınlarımızın da artık bir güvencesi var’’ diyerek, genel olarak gelirleri hasat dönemine endeksli çiftçilere yönelik aylık sabit ödeme yerine hasat döneminde ödeme imkanı verdiklerini belirtti. “Tasarruf eğilimin düşük olduğu ülkemizde çiftçilerimizin de tasarrufa yönelmelerini sağlamak amacıyla, yaşam standartlarını emeklilik ve yaşlılık günlerinde de devam ettirecekleri bir araç olan Bireysel Emeklilik Sistemi içerisinde Hasat BES’i çıkarma ihtiyacı duyduk” ifadelerini kullanan Güngör, “800 Binin üzerinde ortağı olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin yaygın satış ağı ile Bereket Emeklilik şirketinin tecrübesini birleştirerek çiftçilerimizin geleceğinin güvencesi olabilmek için çalışıyoruz” dedi. Sözlerine “Bereketle Sağlıklı Bir Gelecek”  vurgusu ile devam eden Güngör, topumun sağlık hizmetleri alanındaki ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayarak çıkardıkları “Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ile sağlık sigortasının tabana yayılması noktasında sektöre ivme kazandıracaklarını belirtti. Güngör, son olarak şu sözleri kaydetti:“Çiftçilerimiz ve tüm müşterilerimiz için hep daha iyisi ile çözüm kaynağı olabilme adına var gücümüz ile çalışıyoruz. Bu güzel topraklar üzerinde huzur dolu ve bereketli kazançlar dileyerek çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.’’

14 Mayıs 2019

İlgili Haberler

Yazarlar