Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası, 8 Mayıs’ta TOBB ve Halk Sigorta’nın seminerinde konuşulacak

 Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası, 8 Mayıs’ta TOBB ve Halk Sigorta’nın seminerinde konuşulacak

TOBB’un düzenlediği organizasyonda Halk Sigorta Ticari Alacak Sigortası Direktörü Ali Sertaç Canal’ın katılımı ile sigorta acentelerine Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası sistemi anlatılacak. Seminer Zoom uygulaması üzerinden 8 Mayıs 2020 Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) düzenlediği organizasyonda Halk Sigorta Ticari Alacak Sigortası Direktörü Ali Sertaç Canal’ın katılımı ile Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası sistemi sigorta acentelerine anlatılacak. Zoom uygulaması üzerinden 8 Mayıs 2020 Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek olan seminer, tüm sigorta acentelerinin katılımı için ücretsiz. 

Toplantıya bu adresten 8 Mayıs 2020 saat 14.30’da katılabilirsiniz.

DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI SİSTEMİ NEDİR ?

Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası; KOBİ’lerin alacaklarını garanti altına alan, KOBİ’lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklarının önemli bir kısmını Devlet Destekli Alacak Sigortası Havuzu tarafından karşılayan bir sigorta sistemidir. Bu sistem ile herhangi bir teminata bağlanmamış vadeli satışlarından doğan borcun ödenmeme riski teminat altına alınmaktadır.

KİMLER FAYDALANABİLİR ?

Yıllık toplam cirosu 125 milyon TL’ye kadar olan tüm sektörlerdeki işletmeler kapsam dâhilindedir. 

ALACAK SİGORTASININ FAYDALARI NELERDİR ?

KOBİ’yi ticari borçların ödenmeme riskine karşı korur. Ticari faaliyetlerinizde riskleri en güvenilir şekilde yönetmenizi sağlar. Vadeli satış sonrasında belirlenen tarihte ödenmeyen alacakların KOBİ’yi sıkıntıya sokmasını ve nakit akışlarını bozmasını önler. Firmaların ileriye dönük mali planlarında aksamaları ortadan kaldırır.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir