Elon Musk’ın oto sigortası programı netleşiyor

Elon Musk Tesla araçlar için hazırlamakta olduğu sigorta ürünü hakkında açıklamalarda bulundu.

Tesla CEO’su Elon Musk şirketin genel kurul toplantısında şirket ortaklarına, oto sigortası üzerine çalışmalarının devam ettiğini fakat bu konuda henüz netleşmeyen bir satın alma işleminin tamamlanmasından sonra açıklama yapacağını belirtti. Musk, nisan ayında yayınlanan ilk çeyrek raporuna göre analistler ile yaptığı görüşmeler sırasında sigorta işine girmeyi planladığını açıklamıştı. Başlangıçta mayıs ayında başlatılması planlanan oto sigortası hakkında Musk, yatırımcılara, prim oranlarını belirlemek için ürünün otopilot sistemindeki verilerden faydalanacaklarını söylemişti.

Elon Musk, Salı günü yapılan toplantıda ise şirket ortaklarına “Oto sigortasını tamamlamamıza çok az kaldı. Halledilmesi gereken küçük bir satın alma işlemi ve tamamlanması gereken bir yazılımımız var” dedi.

Çoğu kişi Tesla’nın oto sigortası pazarına başarılı bir şekilde girebileceğinden emin değil. Berkshire Hathaway şirketinin sahibi Warren Buffet hissedarlara oto sigortası fikrinin yanlış bir girişim olduğunu dile getirdi.

“Oto şirketlerinin sigorta tarafında başarılı olma ihtimali neredeyse sigorta şirketlerinin oto sektöründe başarılı olma ihtimali kadar” diyen Buffet, oto sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin sigorta alanında başarılı olabileceğini düşünmediğini söyledi.  

12 Haziran 2019

İlgili Haberler

Yazarlar