Evde yapacağınız doğal bakım maskeleri

 Evde yapacağınız doğal bakım maskeleri

Stres, şehir hayatı ve güneş ışınlarının etkisiyle canlılığını kaybeden cildinizi yenileyin.

Günümüzde cilt bakım maskeleri günlük bakım rutininin olmazsa olmazı haline geldi. Hazır maskeler yerine evde, basit malzemelerle yapacağınız bu maskeler ile daha iyi, sağlıklı ve kusursuz bir görünüm elde edin.

Nemlendirmek için:

avokado-maskesi

Avokadonun nemlendirici, kakaonun yatıştırıcı ve balın antibakteriyel özelliğini bir arada kullanacağınız bu maske için avokadonun dörtte birini bir kasede ezin, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı kakaoyu ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız maskeyi temiz ve kuru cildinize uygulayın, 10 dakika bekleyin.

Mat bir görünüm için:

dogal-maske

Yulaf ezmesi ve yumurta sarısı ile kolayca yapacağınız yağlı ciltler için matlaştırıcı özelliği olan bu maskede, bir yumurta sarısı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ile yarım bardak yulaf ezmesini bir kasede karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi 15 dakika boyunca yüzünüze uygulayın.

Parlak bir görünüm için:

dogal-maske

Portakal suyu ve bal ile yapacağınız bu maske güzel bir parlaklık vermek için en iyi hızlı çözüm. Üç yemek kaşığı portakal suyu ve çeyrek bardak balı bir kasede karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin.

Sağlıklı ve doğal görünüm için:

dogal-maske

Muz, portakal suyu ve bal ile yapacağınız bu maske cildinize doğal görünümlü bir parlaklık kazandıracak. Aynı zamanda tüm cilt tipleri için uygun olan maskeyi hazırlamak için bir muzun yarısını kasede ezin, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı portakal suyu ekleyerek karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin.

 

Avatar

Gizem Tufan

gizem@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir