Halkbank, Makedon Nova Sigorta’yı satın aldı

Balkanların en önemli banka ve finans kuruluşları arasına giren Halkbank, Makedonya'da Nova Sigorta'yı devraldığını açıkladı.

xprimm.com‘da yer alan habere göre, Halkbank, Makedon Nova Sigorta’yı devraldığını açıkladı. Kuzey Makedonya’da yeni kurulan sigorta şirketi, Türkiye’nin ilk yurtdışı sigorta yatırımı olarak Halk Sigorta adı altında faaliyet gösterecek. Halkbank, Nova Sigorta’yı 3 milyon Euro karşılığında satın aldığını duyurdu. Yetkililer, bu işlemin amacının Halkbank’ın bölge sigortacılığındaki varlığını da büyütmek olduğunu belirtiyorlar. 

Öte yandan haberde Halkbank’ın Moldova’ya yatırım yapmak istediğine yer verildi. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan “Balkanlara ilgi duyuyoruz. Moldova’da da çok fazla Türk yatırımı var. Bu nedenle oradaki görüşmelerimizi canlandırmak istiyoruz.” dedi. 
Halkbank, 2011 yılından bu yana, Makedon bankacılık sektörüne girdiği günden bu yana Güneydoğu Avrupa’da yer alıyor. Halkbank, 2015 yılında Sırbistan’da bankacılık faaliyetlerine başladı. Halkbank, Kuzey Makedonya’daki dördüncü en büyük bankası konumunda. 

23 Mayıs 2019

İlgili Haberler

Yazarlar