İTO Sigortacılık Meslek Komitesi STK’ları bir araya getirdi

İstanbul Ticaret Odası 20 No’lu Sigortacılık Meslek Komitesi, Hüseyin Duru başkanlığında İstanbul’un sigorta sektörü sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi. 13 Mart’ta İTO Cemile Sultan Korusu tesislerinde gerçekleştirilen ve sektör sorunlarının görüşüldüğü toplantı, birlikte yenilen yemekle tamamlandı.

Bundan böyle daha sık gerçekleştirilmesi planlanan toplantıya AVSAD, ASİAD, PASAD, SAB, SAAD, İSAD, ANSADER, TEKSADER, ODSED, SBD ve SED dernek başkanları ve YK üyeleri ile Sigortacılık Meslek Komitesi asil ve yedek üyeleri katıldı.

Toplantıda tüm acente ve derneklerinin sorunlarının ortak olduğu ve birlikte hareket edilmesi gerektiği vurgulandı. TOBB SAİK ile istişarede bulunulması ve karşılıklı destek verilmesinin temin edilmesinin önemi üzerinde fikir birliğine varılan toplantıda, aynı zamanda sektörü birlikte büyütmek ve acentenin sektördeki payını artırmak için de çalışılması gerektiğinin altı çizildi. Mayıs ayının son haftasındaki Sigortacılık Haftası’nın İTO Sigortacılık Meslek Komitesi, TSB, brokerler, eksperler, tüm dernekler ile birlikte çok daha etkin kutlanması da tavsiye edildi. 

19 Mart 2019

İlgili Haberler

Yazarlar