“Kadınlarlar komik erkeklerden hoşlanıyorlar ama yakışıklılara aşık oluyorlar”

 “Kadınlarlar komik erkeklerden hoşlanıyorlar ama yakışıklılara aşık oluyorlar”

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler, yaptığı röportajlara oyuncu İbrahim Büyükak ile devam etti. Sinema kariyerinden ve özel hayatından bahseden Büyükak, yaşadığı komik anları da Sema Tüfekçiler ile paylaştı.

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler, yaptığı röportajlara oyuncu İbrahim Büyükak ile devam etti. Bursa Uludağ Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olan Büyükak, gazete ve dergilerde yazdığı köşe yazılarıyla kariyerine başladı. BKM Mutfak’ta komedi tiyatrosu ile oyunculuğa başlayan Büyükak, sinema filmleri ile kariyerine devam ediyor.

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler’in İbrahim Büyükak ile yaptığı röportajın tamamı aşağıda yer alıyor

İbrahim Büyükak, 20 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul‘da doğdu. Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Bursa’da Olay Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Gırgır, Leman ve Lemanyak Dergileri’nde çeşitli yazıları yayımlandı.

Aslan burcu olan İbrahim Büyükak burcunun özelliklerini halen öğrenemediğini bu nedenle burcunun özelliklerini taşıyıp taşımadığını bilmediğini söylüyor. Hayatının her döneminde normalden biraz daha kilolu olduğunu, açıkçası bundan çok şikayetçi olmadığından bahsediyor. BKM Mutfak’a son katılan üyelerden biri olan Büyükak, Bursa ve İstanbul aşığı. 2013’te 3+1 programıyla Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç ile bir gece şovuna başladılar. Programı Acun Ilıcalı‘nın satın almasıyla 5 Ekim 2013 tarihinden itibaren “3 Adam” adıyla devam ettiler. Neşeli Hayat, Çok Filim Hareketler Bunlar, Bana Baba Dedi ve Küçük Esnaf filmlerinde oynayan İbrahim Büyükak, Nurdan Beşer ile evlidir.

Sinemada size bir kadın rolü teklif edilse nasıl bir kadın karakterini oynamak istersiniz ? 

I,Tonya filmindeki Allison Janney’nin oynadığı LaVona karakteri gibi uçuk ve çok gerçek bir kadın karakteri canlandırmak isterdim.

Kadınlarla ilgili komik bir anınız varsa bizimle paylaşabilir misiniz ? 

Bu aralar en eğlendiğim anım; bir kadın takipçimin bana Instagram’dan DM atıp karantinayı kastederek “Eşinizle, bugünlerden hatıra, bir bebek düşünmez misiniz” sorusu oldu. Sevgili takipçimin, bebeğe yurt dışından alınan hatıra buzdolabı magneti muamelesi yapması beni çok güldürdü.

Kadın erkek arasındaki farklılıkları hicveden bir sitcom’da oynasanız, öne çıkaracağınız en önemli beş konu ne olurdu? 

Kadınların detaycılığını, hemcinsleriyle rekabetlerini, kontrolcülüğünü, kıskançlığını ve gücünü anlatmak isterdim. 

Kadınlar gerçekten komik erkeklerden hoşlanıyorlar mı ? 

Kadınlar komik erkeklerden hoşlanıyorlar ama yakışıklılara aşık oluyorlar.

Tüm filmlerinizi çok eğlenerek izledim, Sizin en çok eğlenerek oynadığınız rol hangisiydi ? 

Teşekkür ederim. Benim en eğlenerek oynadığım karakter “Yol Arkadaşım” serisindeki Şeref karakteri oldu. Onun savrukluğu, deliliği ve bir o kadar da iyi niyetli olması beni çok eğlendiriyor.

Kız çocuğunuz olur ise bir baba olarak ona vereceğiniz en büyük tavsiye ne olurdu? 

Evladım kız da olsa erkek de olsa ona vereceğim öğüt; dürüst, çalışkan, bilgili olması ve her zaman bilimin yolundan gitmesi olurdu.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir