Kısa Süreli Eğitim Programları

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında ağustos ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda yer almaktadır. 

Sigortacılara yönelik İngilizce eğitimi tekrar düzenliyor

Sigorta sektöründe çalışanların mesleki İngilizce ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan Mesleki İngilizce Eğitim Programı gelen talep üzerine eylülde tekrar başlıyor. “İngilizce Sigorta ve Reasürans Terimleri (Hayat Dışı)” ile “İngilizce Yazışma” olarak iki ayrı bölümden oluşan program 25 saat sürecek olup dileyenler arzu ettikleri bölüme katılabilecek. Programın ilk bölümünde sigorta hukuku, muhasebe, finans, taşımacılık, denizcilik ve reasüransla ilgili önemli terimler çeşitli örneklerle açıklanacak. Asgari orta düzey İngilizce gerektiren eğitimde katılımcıların İngilizce hayat dışı sigortacılık ve reasürans terminolojisi ile ilgili bilgi seviyelerinin artırılması ve profesyonel iş hayatlarında daha etkin teknik İngilizce kullanabilmeleri hedefleniyor. Ayrıca programda yapılan temel yazım/yazışma hataları gözden geçirilecek, çeşitli örnek ve öneriler yardımıyla katılımcıların bu konudaki yetkinlikleri artırılacaktır. Ali Akşener’in vereceği eğitim ile ilgili detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aktüerlik sınavlarına yönelik eğitimler devam ediyor

Her yıl bahar ve güz dönemlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından SEGEM aracılığıyla yapılan aktüerlik sınavları öncesinde TSEV tarafından gerçekleştirilen sınava yönelik eğitim programları yaz dönemi ve güz döneminde de devam edecek. Eğitim programlarının başlangıç ve bitiş tarihleri sağda yer almakta olup, kayıt ve detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programları başlıyor

Sigorta sektörünün belli bir deneyime sahip çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen ’İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programları’ eylül ayında elementer branşlarda tekrar başlıyor. 3 Eylül’de Sorumluluk branşı, 4 Eylül’de Yangın ve Mühendislik branşı ve 9 Eylül’de Kaza branşı programları sunuluyor. ‘İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programları’na katılmak isteyenlerde, yine TSEV tarafından verilen ‘Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nı tamamlamaları veya ilgili alanda en az 5 yıl çalışmış olmaları koşulu aranıyor. Eğitimin ardından TSEV’in eğitmen kadrosundan oluşan jüriye bir proje sunan katılımcılar; projeleri puanlandıktan sonra programdan mezun olmaya hak kazanıyor. Detaylı bilgi ve kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

37. dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı başlıyor

1973 yılından günümüze dek süren ve sektörün en çok ilgi çeken eğitim programı haline gelen Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın (TSEP) 36. dönemi haziran ayında sona ererken 7 Ekim’de start alacak olan 37. dönemin kayıtları temmuz ayında başladı. İki yarıyıldan oluşan programın kayıtları 3 Ekim’de sona erecek. TSEP’in ilk yarıyılında Temel Sigorta Bilgilerinin yanı sıra ekonomi/finans, istatistik, pazarlama/satış, kişisel gelişim eğitimleri verilirken, ikinci yarıyılında ise katılımcılar 6 branştan (Yangın-Mühendislik Sigortaları, Sağlık Sigortaları, Kaza Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Hayat Sigortaları ve Muhasebe) birinde uzmanlaşıyor. Sektörün üst düzey yöneticileri ve uzmanları ile akademisyenler tarafından verilecek derslere ilave olarak yangın, nakliyat ve kaza branşlarında hasar uygulamaları ve ekspertiz süreçleri derslerinin bir parçası olarak saha çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Programla ilgili ayrıntılı bilgi almak için TSEV internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yeni eğitim: Bireysel Farkındalık

2018 yılından bu yana kişisel gelişim eğitimleri kataloğunu genişleterek bu alanda daha fazla seçenek sunan TSEV’de ‘Bireysel Farkındalık’ eğitimi açılıyor. Beral Fişekçi’nin vereceği eğitimde katılımcıların kendi yaşamlarını sorgulamaları ve kendilerini fark etmelerini sağlamaları amaçlanıyor. Bankalar Birliği’nde verilen ve büyük beğeni toplayan “Bireysel Farkındalık” eğitiminde konu hakkında teorik bilginin yanında bazı uygulamalarla pratik yapılarak katılımcıların öğrendiklerini uygulayabilmesi sağlanıyor. Bilinçaltı kalıpları, fark etme süreçleri, negatif kalıplar ve meditasyon gibi konu başlıklarının ele alınacağı eğitim 3-4 Eylül tarihlerinde TSEV’de gerçekleşecek. Toplam 2 gün boyunca 12 katılımcıyla gerçekleşecek eğitimle ilgili detaylı bilgiye sahip olmak ve kayıt için TSEV internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.


29 Temmuz 2019

İlgili Haberler

Yazarlar