Kısa Süreli Eğitim Programları

 Kısa Süreli Eğitim Programları

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlananan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında kasım ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda yer alıyor.

 

 

 

 

Prof. Emiliano Valdez TSEV’de

TSEV bir ilke imza atıyor. Connecticut Üniversitesi’nden Prof. Emiliano Valdez, Aktüerler Derneği’nin de desteği ile birlikte, ilk kez TSEV’de eğitim verecek. 2020 yılının Şubat ayında planlanan “Aktüeryal Risk Modelleme ve R ile Veri Analizi” konulu iki günden oluşan eğitim, yoğun talep üzerine hem 20-21 Şubat’ta hem de 24-25 Şubat’ta iki ayrı sınıf olarak gerçekleşecek. Eğitim ile katılımcıların risk modellemesinde etkin olarak yer alan R programını kullanabilmelerinin yanı sıra aktüerya bilimi, finans ve kantitatif risk yönetimi uygulamalarını da öğrenmeleri amaçlanıyor. Prof. Valdez’in 2018 yılında “Actuarial Statistics with R” adında çıkardığı bir kitabı da bulunuyor. Eğitimle ilgili detaylı bilgi ve kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aktüer adaylarına yönelik eğitimler devam ediyor

Güz dönemi sınavları öncesinde, aktüer adaylarını desteklemek amacıyla tekrar başlayan Aktüerlik Sınavlarına Yönelik Eğitim Programları, aralık ayına dek 3. Seviye sınav başlıklarıyla devam ediyor. Bu kapsamda 3. seviye konu başlıklarından Hayat Sigortaları 6 Kasım’da; Finans, Yatırım ve Risk Yönetimi 18 Kasım’da ve Emeklilik Sistemleri ise 21 Kasım’da başlamak üzere planlandı. Kesinleşen takvimelere ve programlara kayıt olmak için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilir veya egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için sigortacılığa giriş programı

TSEV tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı” hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı program olarak 3 Aralık’ta başlayacak. Kasım ayı boyunca eğitime ilişkin kayıtlar alınmaya devam edilecek. ‘Hayat Dışı’ sigortacılıkta 4 gün; ‘Hayat’ sigortacılığında ise 3 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi 29 Kasım. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Temel Sigortacılık Eğitim Programı başladı

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın en prestijli programları arasında yer alan Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın (TSEP) 37. Dönemi 7 Ekim’de başladı. Son birkaç yıldır artan bir talep gören program, bu yıl çok daha yoğun bir ilgi gördü. Bu yıl programa 107 katılımcı kaydını yaptırırken sigorta ve emeklilik şirketlerinden 92, sigorta brokerlerinden 4, sigorta acentelerinden 3, TSB ve nezdinde kurulu kurumlardan 3 ve bankacılık sektöründen 1 kayıt alınmış olup bugüne kadarki en yüksek katılım sayısına ulaşıldı. Sigortacılık bölümlerinden yeni mezun olmuş 4 kişi de Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin (STD) de desteğiyle programa tam burslu olarak katılıyor. TSEP, ilk dönem görülen “Temel Sigorta Bilgileri” ile ikinci dönem görülen “Branş Eğitimi” olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. İkinci yarıyılda katılımcılarımız “Yangın ve Mühendislik Sigortaları”,
“Kaza Sigortaları”, “Nakliyat Sigortaları”, “Muhasebe”, “Sağlık Sigortaları” ve “Hayat Sigortaları” branşlarından birini seçerek ilgilendikleri branşa yönelik eğitimler almaya devam edecek. Programımızın içeriği ilgili detaylı bilgilere www.tsev.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Avatar

Emre Kaya

emre@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapabilirsiniz.