Kısa Süreli Eğitim Programları

 Kısa Süreli Eğitim Programları

Sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanarak sektöre sunulan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında aralık ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda verilmektedir.

 

 


Üniversite seminerleri devam ediyor

TSEV’in sigortacılık bölümlerinde okumakta olan öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği ziyaretler ekim ve kasım aylarında da devam ediyor. Bu kapsamda 23 Ekim’de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Bankacılık&Sigortacılık bölümünde; 4 Kasım’da ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve Sigortacılık bölümünde “Sigorta, Kariyer Fırsatları ve TSEV”konulu seminerler düzenlendi. İlgili bölümleri kendi binalarında ziyaret eden Vakıf Müdürü Mehmet Kalkavan; birer sunum gerçekleştirerek öğrencilerin sorularını yanıtladı.


Aktüerlik sınavlarına yönelik eğitimler tekrar başlıyor

Her yıl bahar ve güz dönemlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından SEGEM aracılığıyla yapılan Aktüerlik Sınavları öncesinde TSEV tarafından gerçekleştirilen sınava yönelik eğitim programları 2020 yılının Ocak ayında tekrar başlıyor. 2019 yılında yenilenen eğitmen kadrosu ve yeni eğitim modeliyle uygulanan aktüerlik sınavlarına yönelik eğitimler, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da aynı şekilde devam edecek.

Eğitim takvimleri, daha önce de olduğu gibi, çoğunlukla hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz saatleri baz alınarak oluşturuldu. Eğitimlerin sınav tarihinden önce bitmesi amaçlanırken; sözel ağırlığı olan eğitimlerin sınav tarihlerine yakın planlanmasına da özen gösterildi. Eğitim tarihleri aşağıda yer almakta olup, kayıt ve detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


TSEV şirket eğitimlerine olan ilgi artıyor

TSEV’de açık ders olarak planlanan eğitimler, şirket ihtiyacına göre yeniden dizayn edilip

planlanıyor. Şirkete özel talep edilen eğitimlerde öncelikle şirket veya kurumun yöneticileri ile bir araya gelinerek hangi konularda ve hangi seviyede eğitim verileceği tespiti yapılıyor. Kuruma özel olarak dizayn edilen bu eğitimler veya birkaç eğitimin birbirini desteklemesi ile oluşan eğitim programları, Vakfımızın eğitim sınıflarında veya eğitim alacak şirketin eğitim salonlarında gerçekleştirilmektedir. Taleplerinizi egitim@tsev.org.tr adresine mail atarak bizlere ulaştırabilir, detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yeni başlayanlar için sigortacılığa giriş programı

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı”hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı program olarak 2020 yılında da devam edecek. 7 Ocak’ta başlayacak program öncesinde Aralık ayı boyunca eğitime ilişkin kayıtlar alınacaktır. ‘Hayat Dışı’sigortacılıkta 4 gün; ‘Hayat’sigortacılığında ise 3 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi 3 Ocak olarak belirlendi. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın web sitesinden ulaşabilirsiniz.


Online eğitimler artıyor

Vakfımızın kuruluş amacı, ülkemizde sigorta bilincinin yayılması, geliştirilmesi yolunda çalışmalar yapmak ve sigorta sektöründe görev alanların mesleki bilgi ve deneyimini geliştirmektir. Bu sorumluluk bilinciyle 2020 yılında bir ilke imza atıyoruz. İstanbul dışında çalışanlardan gelen talepleri de dikkate alarak Vakıf merkezimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim programlarımızı veya benzerlerini online ortamda da sizlere sunuyoruz. Online eğitimlerimizden yararlanmak isteyen kişiler http://online.tsev.org.tr/pages/login adresinden kendilerine özel oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile online eğitim platformuna giriş yaparak planlanan eğitimlere katılabilcekler. Bu uygulamayla birlikte İstanbul dışındaki sigorta sektörü çalışanlarını eğitimle buluşturduğumuz bir yıl hedeflemekteyiz. Planlanacak online eğitimlerimizden haberdar olmak için http://www.tsev.org.tr/ adresimizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Avatar

Emre Kaya

emre@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapabilirsiniz.