Kısa Süreli Eğitim Programları

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında nisan ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda yer almaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı eğitim programları

Her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilen eğitim programları bu sene de nisan ayında başlıyor. Düzenleme ve denetleme olmak üzere iki ana grupta planlanan eğitim programlarında bu defa düzenleme otoritesi, sigorta sektörüyle bir araya gelecek. 

Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde, konularında uzman bürokratlarca gerçekleştirilecek eğitimlerde sağlık sigortalarından katılım sigortacılığına, bireysel emeklilik sisteminden mali bünye analizine kadar birbirinden farklı yedi konu başlığı ele alınacak. 2018 yılında gündeme giren ve uzunca bir süre de güncelliğini koruyacak olan TFRS 17’ye geçiş süreci ve teknik karşılıklar da bu iki aylık süreçte ele alınacak konular arasında olacak.

Sigortacılara yönelik İngilizce eğitimi başlıyor

Sigorta sektöründe çalışanların mesleki İngilizce ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan Mesleki İngilizce Eğitim Programı 12 Haziran’da TSEV’de başlıyor. “İngilizce Sigorta ve Reasürans Terimleri (Hayat Dışı)” ile “İngilizce Yazışma” olarak iki ayrı bölümden oluşan program 25 saat sürecek olup, dileyenler iki bölümden sadece birine modüler olarak katılabilecek.

Program ile ilk olarak, hayat dışı sigorta terimleri ve reasürans olmak üzere; sigorta hukuku, muhasebe, finans, taşımacılık ve denizcilikle ilgili önemli İngilizce terimlerin Türkçe karşılıkları ve anlamları çeşitli örneklerle açıklanacaktır. Asgari orta düzeyde İngilizce gerektiren eğitimde katılımcıların gerek İngilizce hayat dışı sigortacılık ve reasürans terminolojisi, gerekse genel sigortacılık bilgi seviyelerinin artırılması ve eğitimde aldıklarını profesyonel iş hayatlarında kullanabilmeleri hedeflenmektedir. İkinci olarak ise, günlük iş faaliyetlerini yürütürken muhtelif iletişim kanalları vasıtasıyla İngilizce yazışma yapan veya bu konuya ilgi duyan sigorta sektörü çalışanlarının iş İngilizcesi konusundaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, yapılan temel yazım hatalarının gözden geçirilmesi, çeşitli örnek ve öneriler yardımıyla bu konudaki yetkinliklerinin artırılması hedeflenmektedir. Ali Akşener’in vereceği eğitim ile ilgili detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aktüerlik eğitimleri sürüyor

1 Nisan 2019

İlgili Haberler

Yazarlar