Kısa Süreli Eğitim Programları

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında mayıs ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda yer almaktadır.

3. seviye aktüerlik sınavlarına yönelik eğitimler başlıyor

Her yıl bahar ve güz dönemlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından SEGEM aracılığıyla yapılan Aktüerlik Sınavları öncesinde TSEV tarafından gerçekleştirilen sınava yönelik eğitim programları yaz döneminde 3. seviye eğitimler ile devam ediyor.

Bu yıl ilk kez eylül ayında da gerçekleşecek olan 3. seviye sınavlara yönelik hazırlanan eğitim programlarında sınav başlıkları ayrıntılı bir şekilde ele alınacak ve çıkmış sorular çözülecek. Programların aralık ayındaki sınavlar öncesinde tekrar aktüer adaylarına sunulması planlanıyor.

Eğitim takvimleri, daha önce de olduğu gibi, çalışan aktüer adaylarının iş yoğunluğu gözetilerek mesai saatleri dışında olmak üzere çoğunlukla hafta içi akşam baz alınarak oluşturuldu. Eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri aşağıda yer almaktadır. Eğitimlere kayıt olmak ve eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yabancı dilde etkili sunum eğitimi

TSEV’in yabancı dilde düzenlediği ve yoğun ilgi gören ‘Temsil ve Etkili Sunum Teknikleri’ eğitimi 27-28 Haziran’da tekrar gerçekleşecek. Eğitimde etkili temsil ve sunum konu başlıklarının yanı sıra iş hayatında İngilizce kullanımı ele alınacak. İlk kez mart ayında gerçekleşen ve alanında uzman Raj Kumar tarafından verilen eğitim, çok sayıda olumlu geri bildirim alırken sektörden gelen talep üzerine tekrar planlandı. Günlük hayatta yer almakla birlikte iş hayatında tercih edilmeyen kelime/tabirler örnekleriyle tartışılacak olup eğitime katılan katılımcılardan da sunum alınacaktır. Sunumlar geliştirilmek üzere eğitimde tartışılacak olup karşılıklı oluşan sinerji ile kursiyerlerin sunum ve temsillerinde İngilizce’yi daha doğru ve etkili kullanması hedeflenmektedir. İş hayatında İngilizce’yi kullanmakta olan herkesin katılmasında fayda olan bu eğitime İngilizce bilen herkes katılabilir. Azami 9 katılımcı ile 27-28 Haziran tarihlerinde iki tam gün olarak gerçekleşecek eğitime kayıtlar devam etmekte olup detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Sigortacılara yönelik İngilizce eğitimi başlıyor

Sigorta sektöründe çalışanların mesleki İngilizce ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan Mesleki İngilizce Eğitim Programı 12 Haziran’da TSEV’de başlıyor. “İngilizce Sigorta ve Reasürans Terimleri (Hayat Dışı)” ile “İngilizce Yazışma” olarak iki ayrı bölümden oluşan program 25 saat sürecek olup dileyenler iki bölümden sadece birine modüler olarak katılabilecek. 

Program ile ilk olarak, hayat dışı sigorta terimleri ve reasürans olmak üzere; sigorta hukuku, muhasebe, finans, taşımacılık ve denizcilikle ilgili önemli İngilizce terimlerin Türkçe karşılıkları ve anlamları çeşitli örneklerle açıklanacaktır. 

İkinci olarak ise, günlük iş faaliyetlerini yürütürken muhtelif iletişim kanalları vasıtasıyla İngilizce yazışma yapan veya bu konuya ilgi duyan sigorta sektörü çalışanlarının İş İngilizcesi konusundaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, yapılan temel yazım hatalarının gözden geçirilmesi, çeşitli örnek ve öneriler yardımıyla bu konudaki yetkinliklerinin artırılması hedeflenmektedir. 

Asgari orta düzeyde İngilizce gerektiren ve Ali Akşener’in vereceği eğitim ile ilgili detaylı bilgi almak için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.2 Mayıs 2019

İlgili Haberler

Yazarlar