Kısa Süreli Eğitim Programları

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları çerçevesinde her ay planlanarak sektöre sunulan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında temmuz ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 3 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda verilmektedir.

Aktüer adaylarına yönelik eğitimler tekrar başlıyor

Aktüer adaylarını desteklemek amacıyla hazırlanan ve son 3 yılda oldukça talep toplayan Aktüerlik Sınavlarına Yönelik Eğitim Programları güz dönemi sınavları öncesinde bu yaz döneminde tekrarlanıyor. Bu kapsamda 1. seviye konu başlıklarından İstatistik-Olasılık 1 Ağustos’ta, Finansal Matematik 6 Eylül’de, Matematik 30 Eylül’de; 2. seviye konu başlıklarından Sigorta Matematiği 2 Ağustos’ta, Risk Analizi ve Aktüeryal Modelleme 5 Eylül’de, Finans Teorisi ve Uygulamaları ise 30 Eylül’de; 3. seviye konu başlıklarından Finans, Yatırım ve Risk Yönetimi 17 Haziran’da, Hayat Sigortaları 9 Temmuz’da, Emeklilik Sistemleri 26 Temmuz’da, Sağlık Sigortaları 19 Ağustos’ta, Hayat Dışı Sigortalar ise 4 Eylül’de açılıyor. 

Eğitim takvimleriyle ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilir veya egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

37. dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı başlıyor

1971 yılından günümüze dek süren ve sektörün en çok ilgi çeken eğitim programı haline gelen Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın (TSEP) 36. dönemi haziran ayında sona ererken temmuz itibarı ile kayıtları başlayan 37. dönem 8 Ekim’de başlıyor. İki yarıyıldan oluşan programın kayıtları 4 Ekim’de sona erecek. TSEP’in ilk yarıyılında Temel Sigorta Bilgileri eğitimi verilirken, ikinci yarıyılında ise katılımcılar 6 branştan (Yangın-Mühendislik Sigortaları, Sağlık Sigortaları, Kaza Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Hayat Sigortaları ve Muhasebe) birinde uzmanlaşıyor. Sektörün üst düzey yöneticileri ve uzmanları ile akademisyenler tarafından verilecek derslere ilave olarak yangın, nakliyat ve kaza branşlarında hasar uygulamaları ve ekspertiz süreçleri derslerinin bir parçası olarak saha çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Programla ilgili ayrıntılı bilgi almak için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İleri Düzey Eğitim Programları güz dönemi başlıyor

TSEV’in sektörde deneyimli çalışanlara yönelik hazırladığı İleri Düzey Eğitim Programlarından İleri Düzey Yangın ve Mühendislik Branşı, İleri Düzey Kaza Branşı ve İleri Düzey Sorumluluk Branşı eylül ayında başlamak üzere planlanıyor. 

Geçtiğimiz yıllarda Kaza & Sorumluluk Sigortaları olarak tek bir paket halinde sunulan eğitim programı geçen yıl gelen talep ve ihtiyaç üzerine revize edilerek Kaza Sigortaları ve Sorumluluk Sigortaları olarak iki ayrı program halinde sunulmaktadır.

İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programları’na katılmak isteyen kişilerde, yine TSEV tarafından verilen ‘Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nı tamamlamaları veya sigorta sektöründe en az beş yıl çalışmış olmaları koşulu aranıyor. 

Eğitimin ardından TSEV’in eğitmen kadrosundan oluşan jüriye bir proje sunan katılımcılar; projeleri puanlandıktan sonra programdan mezun olmaya hak kazanacak. 

Programla ilgili bilgi ve kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Yeni başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı

TSEV tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı” hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı program olarak 6 Ağustos’ta başlıyor. Temmuz ayı boyunca eğitime ilişkin kayıtlar alınacaktır. ‘Hayat Dışı’ sigortacılıkta 4 gün; ‘Hayat’ sigortacılığında ise 3 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi 2 Ağustos’tur. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye www.tsev.org.tr ulaşabilirsiniz.

28 Haziran 2019

İlgili Haberler

Yazarlar