Koru Sigorta, salgın döneminde de sigortalılarının yanında

 Koru Sigorta, salgın döneminde de sigortalılarının yanında

Koronavirüs pandemisi süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Koru Sigorta, bu zor dönemde de sigortalılarının yanında olmayı sürdürüyor.

Koru Sigorta, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını karşısında, Türk sigorta sektörünün süreci son derece başarılı yönettiğini ve faaliyetlerini, üzerine düşen gerekli özveriyi esirgemeden ve hizmetlerini aksatmadan sürdürdüğünü duyurdu. Koru Sigorta tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günlerden itibaren Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından alınan tavsiye kararlarına uyumda, sektörün tüm paydaşları gerekli özeni gösterdi. Bu kapsamda, TSB’nin düzenlediği yardım kampanyasına katılım sağlandı ve sigorta primlerinde indirim ve ödeme vadelerinin uzatılması gerçekleştirildi. 

‘İSTİHDAM KORUNDU’

Bu süreçte sigorta sektörü, çalışanlarına yönelik işten çıkarma, ücretsiz izin ve benzeri eylemlere yönelmedi ve istihdamını korudu. Acentelere yönelik evden çalışabilmeleri için çözümler üretildi, farklı kolaylıklar sağlandı.” Açıklamada şirket olarak TSB’nin tavsiyelerine uygun olarak sürecin yürütüldüğü belirtildi ve “Bu çerçevede, özellikle hizmetin kesintisiz ve aynı kalitede sürdürülme başarısının altını çizmemiz gerekiyor. Bu başarıda, şirketimizin teknolojik olarak hazır olması kadar, başta acentelerimiz olmak üzere eksperler, tedarikçiler ve tüm paydaşlarımızın katkısı oldu. Böylelikle sigortalıların ihtiyaçlarını, en uygun şartlarda karşılamaya devam edilebildi.” 

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir