Lemonade Avrupa’ya ilk adımını attı

Dünyanın en çok ses getiren insurtech girişimlerinden biri olan Lemonade, Avrupa’da faaliyet göstermeye başlıyor.

ABD’de kısa sürede büyük başarı sağlayan insurtech startup’ı Lemonade, Avrupa’ya ilk adımını attı. Bugünden itibaren Almanya’daki müşteriler Lemonade ürünlerine anında ve istedikleri cihazdan ulaşabilecek. Sigorta bağlantılı risklerin paylaşımı için bir anlaşma imzalayan Lemonade’in Almanya’daki partneri ise AXA oldu. Yenilikçi Lemonade sistemine hasar ödeme süreçleri saniyeler içinde tamamlanıyor.

Lemonade’in kurucu ortağı Shai Wininger, şirketin Almanya’da faaliyete başlamasından sonra şu açıklamayı yaptı: “Geleneksel sigorta süreçlerinin açık görüşlü düşünce ve dijital uygulamalarla birleştiği bir nokta olduğu için Almanya’yı seçtik. Hızlı, şeffaf, hesaplı bir sigortacılık için dünyanın her yanında bir pazar bulmak mümkün. Önümüzdeki aylarda da daha fazla ülkede faaliyete başlamayı hedefliyoruz.” 

Teknoloji guruları Daniel Schreiber ve Shai Wininger tarafından kurulan ve yapay zekayı sigorta satışında da kullanmayı hedefleyen Lemonade, geleneksel sigorta modellerinden farklı bir işleyişe sahip. Belirli bir tarife üzerinden satılan Lemonade ürünlerinden sağlanan ekstra gelir kâr amaçlı olmayan şirketlere gidiyor. 2016 yılında kiracı ve ev sahiplerine yönelik bir sigorta ürünüyle start alan şirket kısa sürede en hızlı büyüyen sigorta şirketleri arasında girmeyi başarmıştı.

12 Haziran 2019

İlgili Haberler

Yazarlar