Lloyd’s of London’dan elektronik borsada pilot uygulama

 Lloyd’s of London’dan elektronik borsada pilot uygulama

Lloyd’s of London içinde bulunduğumuz 2020 yılı içinde ilk kez sigorta risklerini ele almak için elektronik borsaya pilot olacağını söyledi.

İngiltere’de bulunan büyük sigorta borsası Lloyd’s of London 2020 yılı içinde ilk elektronik sigorta değişimini test etmeye hazırlanıyor. 1686 yılında Edward Lloyd’un kahve dükkanında başlayan Lloyd’s, Bermuda ve Singapur gibi rakip sigorta merkezleriyle rekabet ettiği için daha verimli olmaya ve maliyetleri azaltmaya çalışıyor.

HİSSELERİN %40’I ALINDI

Londra merkezli haber ajansı Reuters’a göre 2019 yılı içerisinde biri basit diğerinin ise daha karmaşık olduğu sigorta riskleri olmak üzere toplam iki borsanın Lloyd’s tarafından başlatılması düşünülüyor. 26 Şubat 2020 tarihinde yapılan açıklamaya göre ise karmaşık bir risk alışverişinin temelini oluşturacak olan mevcut bir elektronik yerleştirme sistemi olan PPL’nin %40 oranındaki hissesinin alındığı söylendi. Ayrıca Lloyd’s, strateji değişikliğinin geçiş aşamasının tamalandığını ve teslimatın ilk aşamasına geçtiğini de söyledi. 330 yıllık sigorta piyasası Lloyd’s’un CEO’su John Neal yaptığı açıklamada, “Lloyd’s’ta geleceği oluşturacak, üç büyük hedefe ulaşmaya hazırız. Bunlar; finansmanı güvence altına almak, yönetişim yapısını belirlemek ve önümüzdeki 12 ay ve sonrasındaki planı hazırlamak” ifadelerini kullandı.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir