Mapfre, SAB’ı ağırladı: En önemli satış kanalımız acenteler

SAB heyeti, 13 Aralık Perşembe günü Mapfre Sigorta Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Mapfre Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz ise acentelerin önemini vurguladığı konuşmasında kendileri için en önemli satış kanalının acenteler olduğunu belirtti.

Mapfre Sigorta ziyaretinde SAB Başkanı Reşit Çakas ve Başkan Yardımcısı Kemal Yankuncu, Mapfre Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz, Teknik ve Ticari Alanlar genel Müdür Yardımcısı Stefan Jensen, Ticari Alanlar Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Altuğ tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

SAB Başkanı Çakas ve Başkan Yardımcısı Yankuncu acentelerin sorunlarını paylaştı. Bu sorunların başında acente sözleşmesi, portföy mülkiyet hakkı, şirket ve acentelerin rekabeti gibi konular üzerinde duruldu. Diğer taraftan trafik sigortalarında tavan fiyat uygulaması ve karşılaşılan sorunlar, doktor sorumluluk sigortalarının primlerinin düşüklüğü gibi birçok sorun paylaşıldı. Alfredo Munoz ise acentelerin önemini vurguladığı konuşmasında kendileri için en önemli satış kanalının acenteler olduğunu belirtti. SAB’la aynı sıkıntıları ve görüşleri paylaştığını vurguladı.

Daha sonraki aşamada Marmara Üniversitesi ile yapılacak olan söyleşi veya panellerde SAB’ ın davetine uygunluk oluruna göre icabet edeceklerini belirtti. Ziyaret karşılıklı görüşlerin devam etmesi temennisiyle olumlu ve verimli bir şekilde sonlandırıldı.

17 Aralık 2018

İlgili Haberler

Yazarlar