NN Hayat ve Emeklilik’ten kağıtsız ‘Hayat’ dönemi

 NN Hayat ve Emeklilik’ten kağıtsız ‘Hayat’ dönemi

NN Hayat ve Emeklilik, doğayı koruma ve doğal kaynakların tüketimini azaltma hedefiyle sürdürdüğü çalışmalarına yeni bir adım daha ekledi. Bireysel Emeklilik Sistemi başta olmak üzere, Hayat Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası işlemlerinin tümünde kağıt kullanımı kaldırıldı. Müşteri deneyimi ve dijitalleşme verimliliğine odaklanan NN Hayat ve Emeklilik, bu sayede zaman tasarrufuna katkı sunmanın yanı sıra yılda ortalama 250 ağacın yok olmasını da engelleyecek.

NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, doğaya sahip çıkan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Müşteri deneyimi ve dijitalleşme verimliliğini, çalışmalarının odak noktasında tutan NN Hayat ve Emeklilik, aynı zamanda doğayı koruma taahhüdü doğrultusunda, ‘Kağıtsız Hayat’ dönemini başlattı.

İKİ YILDA 500 AĞAÇ DOĞAYA KAZANDIRILDI

NN Hayat ve Emeklilik, ilk olarak 2018’de gerçekleştirdiği ‘Kağıtsız BES’ projesi ile sektöre öncülük ederek Bireysel Emeklilik Sistemi’ne yönelik tüm işlemleri dijital ortama taşımıştı. Bilgi teknolojilerinden etkin biçimde yararlanarak, operasyonlarında kağıtsız dönemi hayata geçiren ve dijitalleşmede önemli bir adım atarak sektörde bu alanda fark yaratan NN Hayat ve Emeklilik, bu sayede bugüne kadar 500 ağacı doğaya kazandırmıştı. NN Hayat ve Emeklilik, günümüzde önemi daha da artan doğanın korunması ve doğal kaynakların tüketiminin azaltılmasına yönelik sürdürdüğü çalışmaları kapsamında, BES, Hayat Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası dahil tüm işlemlerde kağıt kullanımını sonlandırma kararı aldı. NN Hayat ve Emeklilik ile BES, Hayat Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası dahil tüm işlemler, sadece 1 SMS onayı ile tamamlanıyor. Ardından poliçenin anlık olarak tanzim edilerek, hemen akabinde müşteriye e-mail ve SMS ile ulaştırılması sağlanıyor.

NN Hayat ve Emeklilik Operasyon ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Metin Gül

‘TÜM İŞLEMLER SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYUMLU’

NN Hayat ve Emeklilik olarak sektörde dijital dönüşümün öncü şirketlerinden biri olduklarını belirten Operasyon ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Metin Gül, “Sektörde ilk olma özelliği taşıyan Kağıtsız Operasyonel Süreçler programımızın bir parçası olan projemiz sayesinde müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz tüm işlemleri dijital ortama taşıyor ve kağıdı ortadan kaldırıyoruz. Bu sayede, hem dijital bir şirket olarak teknolojinin sunduğu imkanları çalışmalarımıza entegre ediyor hem de içinde bulunduğumuz sosyal mesafe ortamında müşterilerimize, işlemlerini hızlı, kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirme imkanı sağlıyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile yılda ortalama 250’den fazla ağacın kesilmesini engellemiş oluyoruz. Bu süreçte, NN Hayat ve Emeklilik olarak doğayı koruma taahhüdümüzü yerine getirirken, doğal kaynakların tüketiminin azaltılmasına katkı sunuyoruz” diye konuştu.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir