Otomatik Katılım Sistemi’ne Allianz’la dahil olan firmalara tamamlayıcı sağlık sigortasında %25 indirim

Allianz Türkiye, Otomatik Katılım Sistemi’ne kendi bünyesinde dahil olan firmalara sunduğu grup tamamlayıcı sağlık sigortası indirim kampanyasını, Nisan sonuna kadar uzattı. Kampanya kapsamında ilk defa grup tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü satın alacak firmalar, çalışan sayısına göre yüzde 25’e varan indirimden faydalanıyor.

Bireylerin aktif çalışma döneminde tasarruf yapmalarını sağlayarak, bu tasarrufların emeklilik döneminde ek gelir olarak kullanılmasına olanak sağlayan Otomatik Katılım Sistemi, 2018 yıl sonu itibarıyla 5 milyon katılımcı ve yaklaşık 5 milyar liralık fon büyüklüğüne ulaştı. Hayata geçirdiği projelerle sistemin büyümesine katkıda bulunmaya devam eden Allianz Türkiye de, indirim kampanyasını Nisan sonuna kadar uzattı. Kampanya kapsamında Otomatik Katılım Sistemi’ne Allianz bünyesinde dahil olan firmalara avantajlı fiyatlarla grup tamamlayıcı sağlık sigortası sunuluyor. Otomatik Katılım Sistemi’ne Allianz aracılığıyla 2017-2018 yıllarında dahil olan tüm firmaların da yararlanabildiği kampanyayla, ilk defa grup tamamlayıcı sağlık sigortası satın alan firmalar, çalışan sayısına bağlı olarak yüzde 25’e varan indirimlerden yararlanıyor. 


İki yılda beş milyon kişi sisteme dahil oldu

Nüfusun yüzde 8,5’inin 65 yaşın üstünde olduğu ülkemizde nüfusun yaşlanmaya devam ettiğini belirten Allianz Yaşam ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez, “Türkiye’de yaklaşık iki çalışanın bir emekliyi finanse ettiği sosyal güvenlik sisteminde çalışanlar emekli olduklarında mevcut maaşlarının ortalama yüzde 60’ını alabiliyorlar. Bu nedenle çalışma hayatı süresince disiplinli bir şekilde birikim yapmak, yarınları güvence altına almak açısından son derece önemli. Çözüm ise bireysel emeklilik ve otomatik katılımda” dedi.

2018 yılında kamuda 1 milyon 276 bin 638, özel sektörde 3 milyon 916 bin 650 kişi olmak üzere toplam 5 milyon 193 bin 288 katılımcıyla yüzde 32 oranında devamlılığı gerçekleşenOtomatik Katılım Sistemi’nde birinci yıl sonunda çıkış oranının yüzde 70 olarak kaydedildiğine dikkat çekenTürkölmez, “İki yıl içerisinde yaklaşık 14,5 milyon çalışanın dahil edildiği sistemde 2018 yılının sonu itibarıyla yaklaşık 5 milyon kişi kalmayı tercih etti. Yüksek cayma oranına rağmen sadece 2 yılda 5 milyon yeni katılımcının tasarrufu tercih etmiş olması son derece önemli. Sistemde 2019 itibarıyla son faz gerçekleşiyor ve çalışan sayısı 5-9 arasında olan 200-400 bin aralığında firma da sisteme dahil oluyor. Buradan hareketle, 2019 sonunda sektörün 7 milyon katılımcı sayısıyla 7,4 milyar lira fon büyüklüğüne ulaşacağını öngörüyoruz” diye konuştu. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında: Uygun fiyata özel sağlık sigortası konforu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşması olan özel sağlık kurumlarında sadece SGK katkı payını ödeyerek sağlık hizmeti alma olanağı sunan tamamlayıcı sağlık sigortası, ayakta ve yatarak tedavi teminatı içeriyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçe özel şartları dahilinde SGK’dan onay alınan tüm işlemler için kullanılabiliyor. Uygun fiyata özel sağlık sigortası konforu yaşatan Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan, Allianz ile Otomatik Katılım Sistemi’ne giriş yapmış 65 yaş altındaki tüm grup tamamlayıcı sağlık sigortalıları faydalanabiliyor. 3 yıllık kesintisiz sigortalı olan ve hasar prim oranı yüzde 75’in altında kalmış kişilere ömür boyu yenileme garantisi veren Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, yatarak tedavi, suni uzuv ve tıbbi malzeme teminatları sunuyor. Ayakta tedavi ve 12 ay bekleme süresini doldurmak koşuluyla doğum teminatının da isteğe bağlı olarak poliçeye eklenebildiği Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yeni doğan bebekler de tıbbi risk değerlendirmesi sonrasında doğum tarihinden itibaren poliçe kapsamına alınabiliyor. Müşterilerin anlaşmalı sağlık kurumu ağını kendilerinin seçebildiği Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na Turuncu Network ile her branşta SGK ile anlaşması bulunan kurumlarda hizmet olanağı sunulurken, Turuncu Plus Network’ü seçenler daha kapsamlı bir ağdan faydalanabiliyorlar.

6 Mart 2019

İlgili Haberler

Yazarlar