Ray Sigorta’dan acentelerine büyük Uzak Doğu turu

Başarılı acentelerini ödüllendirmek ve motivasyonlarını artırmak için dünyanın dört bir yanında geziler düzenleyen Ray Sigorta, satış kampanyasında yüksek performans gösteren acentelerini unutulmayacak bir Uzak Doğu turuna çıkardı.

Ray Sigorta, gelenekselleşmiş yıl sonu kampanyasının destinasyon seçimiyle acentelerine yine rüya gibi bir seyahat keyfi yaşattı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da her detayı düşünülerek özenle hazırlanan Uzak Doğu turu 10-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Acenteler bu sefer, yeşilin her tonunu barındıran tabiatı ve hareketli doğal yaşamı ile Vietnam’ın Ho Chi Minh kentinde tarih ağırlıklı bir tur yaparken, Tayland’ın incisi Phuket’in ise kültürel dokusunu görüp fillerle heyecan dolu unutulmaz bir safari yolculuğuna çıktılar. Uzak Doğu’nun mucizelerini keşfetme ve deneyimleme fırsatı yakalayan acenteler her anı dolu dolu geçen bir seyahat yaptılar. 

KİLOMETRELERCE YER ALTI TÜNELİ

Son dönemde gezginlerin vazgeçilmez duraklarından biri olan Vietnam, acentelerin bir haftalık yolculuğunun da başlangıç noktası oldu. Eskiden Saygon adıyla bilinen, Vietnam’ın kültürel ve ekonomik olarak başat şehri Ho Chi Minh’e iniş yapan acenteler, ABD-Vietnam savaşında oynadığı önemli rol ile dünya tarafından bilinen efsanevi Cu Chi tünellerini gezdiler. Acenteler, Ho Chi Minh şehrinin Cu Chi bölgesinin altını baştan başa saran, kilometrelerce devam eden tünellerin kullanımı ve tarihi önemi hakkında bilgi alırken, cesaret edebilen katılımcılar tünellerin dar ve derindeki odacıklarını incelediler. 

UZAK DOĞU’DA FRANSIZ ZEVKİ

Gezinin bir sonraki bölümü şehir turu oldu. Mimari dokusunda Güney Vietnam’daki Fransız etkisinin gözlemlenebildiği şehirde ilk ziyaret edilen yapı Kuzey ve Güney Vietnam’ın birleşmesi sonrasında adlandırılan Bağımsızlık Sarayı idi. Acenteler buradan sonra Fransız sömürge mimarisinin en önemli örneklerinden olan Merkez Postane Binası’na hareket ettiler. Gezinin ilgi çeken bölümlerden biri ise Notre Dame Katedral’iydi. Nisan ayında alevler içinde kalan Fransa’daki kilise ile aynı ismi taşıyan ve tüm parçaları sömürge döneminde Fransa’dan taşınan Notre Dame Katedrali’ni ziyaret eden acenteler bol bol fotoğraf çektiler. Yöreye özgü “cyclo” bisikletlerin kullanıldığı gezide en son ziyaret edilen lokasyon Ben Thanh pazarı oldu. Acenteler şehir turunu; yerel el sanatları, tekstil ürünleri ve lezzetlerin bulunduğu pazar yerinde keyifli vakit geçirdikten sonra sonlandırdılar. Ertesi gün sularla kaplı Mekong Delta’sını boylu boyunca gezen ekip, Coconut Adası’nda çeşitli atölyelere katıldı.  

PHUKET’TE SAFARİ TECRÜBESİ

Gezinin ikinci kısmı Tayland’ın dünyaya açılan adası Phuket oldu. Ray Sigorta acenteleri 45 metrelik, beyaz mermer kaplı dev Buddha heykelini ve adanın 29 Budist yapısı arasında en ünlüsü olan Wat Chalong tapınağını ziyaret etti. Renkli ve hayat dolu sokaklarıyla Phuket Eski Şehir’i de gezen acenteler, bölgedeki yerel dükkânlarda alışveriş yapma ve şehir yaşamını gözlemleme fırsatı buldular. Günün sonunda ise dünyanın en yüksek maymun nüfusuna sahip olan bölgelerinden Maymun Tepesi ziyaret edildi. Ertesi gün fil safarisi ve kaplan çiftliği gezisine katıldılar.

Heybetli filleri yakından görme fırsatına kavuşan acenteler, fillerle beraber safari turu yaparak eşsiz bir gün geçirdiler. Ray Sigorta acenteleri, Asya kaplanlarının bulunduğu çiftlikte kaplanlarla aynı kafesi paylaşıp heyecanlı dakikaları fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler. 

SEYAHATLER DEVAM EDECEK

Acentelerin motivasyonunu artırmak ve işbirliğini pekiştirmek için düzenledikleri seyahat etkinliklerine büyük önem verdiklerini ifade eden Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Ray Sigorta olarak titizlikle gerçekleştirdiğimiz seyahat organizasyonları ile sektörde fark yaratıyoruz. Acentelerimize farklı tecrübeler yaşatıp, yorgunluklarını atmalarını ve moral depolamalarını sağlıyoruz. Seyahat kampanyalarımız artık Ray Sigorta markasını yansıtan yüksek kalitesi ile devam ediyor olacak” dedi. 

8 Temmuz 2019

İlgili Haberler

Yazarlar