Ray Sigorta’dan, çalışanlarına yan haklarını seçme özgürlüğü

Esnek Yan Haklar Programı’nı hayata geçirmeye hazırlanan Ray Sigorta, seçim özgürlüğü de sunarak kişiselleştirilmiş ve esneyebilen yan haklar ile şirket içi motivasyonu yükseltecek.

Ray Sigorta, çalışanların zaman içinde değişen ihtiyaçlarına destek vermek için Esnek Yan Haklar Programı’nı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ücret ve yan haklar uygulamalarına birçok yönden değer katarak çalışanlarının memnuniyeti ve kurum içi bağlılığına önem veren ve daima çalışanları için daha iyiyi hedefleyen Ray Sigorta, seçim özgürlüğünü de sunarak kişiselleştirilmiş ve esneyebilen yan haklar ile şirket içi motivasyonu yükseltecek.

YAN HAKLAR ESNİYOR

“Esnek Yan Haklar” programında çalışanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yan haklar belirleniyor ve çalışanların seçimine bırakılıyor. Geliştirilmiş BES, kapsamını çalışanın belirleyebileceği bireysel veya aile sağlık sigortası, market alışverişi, benzin, tatil çeki veya kişisel gelişim eğitimleri gibi yeni yan hakların bulunduğu projede çalışanlar kendine uygun paketi oluşturuyor. Bu proje kapsamında Ray Sigorta çalışanları, kendi tercihleri doğrultusunda, sahip oldukları mevcut yan hakları devam ettirebiliyor ve bazı yan hakları az alabilirken diğerlerinden daha fazla yararlanabiliyor.

ÇALIŞANA ÖZEL YAN HAKLAR

Türkiye’de 2018’de yapılan bir araştırmada katılımcılara “Çalışan bağlılığı açısından en önemli 5 faktör nedir?” sorusu sorulduğunu, verilen yanıtlarda ilk sırayı maaş ve yan hakların yer aldığını hatırlatan Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, şunları söyledi: “Bu anket sonucu yan hakların ne kadar önemli bir hale geldiğini ve biz yöneticilerin de bu konuda adımlar atması gerektiğini gösteriyor. Esnek yan haklar programı, çalışanların yan haklar paketini bireysel olarak tekrar düzenlemesine izin veren, onlara seçim hakkı tanıyan bir platform. Program kullanımı Türkiye’de son bir yılda oldukça önemli bir seviyeye geldi. Çalışanlarımızın her birinin, zaman içerisinde değişebilen, ayrı ayrı ihtiyaçları ve talepleri olabileceğinin farkındayız. 

Bu nedenle Ray Sigorta olarak, her çalışanımızın kendi ihtiyaçları doğrultusundaki haklara ulaşabilmesini istiyoruz. Çalışanlarımıza, kendileri için en uygun yan hak paketine ulaşma fırsatı vererek şirket içi motivasyonu yükseltmeyi amaçlıyoruz. Sektördeki öncü bakış açımızı ve insana değer veren yaklaşımımızı bir kez daha gösteriyoruz.” 

11 Mart 2019

İlgili Haberler

Yazarlar