RS Servis 14 bin 600 metrekarelik yeni yerinde

 RS Servis 14 bin 600 metrekarelik yeni yerinde

Hizmet kalitesini daha çok müşteriye ulaştırabilmek amacıyla kapasitesini artıran RS Servis’in Maltepe Servis Merkezi ve yeni Genel Müdürlük hizmet binasının açılış kokteyli 12 Aralık’ta yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleşti.

Açılış kokteyline TSB Genel Sekreteri M. Akif Eroğlu, TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut, TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem, TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, ASİAD Başkanı Veysel Eren, AVSAD Yönetim Kurulu, İSAD Başkan Vekili Ahmet Saffet Öztepe, ANSAD Başkanı İbrahim Düzenli, SAB Başkanı Raşit Çakas, BASİAD Başkan Vekili Bülent Yük, ESED Başkanı Ersoy Kocamanoğlu, sigorta şirketlerinin yöneticileri, acenteler ve eksperler katıldı. 

Yeni Genel MüdürlüK ve RS Servis Maltepe Kompleksi, toplam 14 bin 600 metrekarelik alanda 120 kişilik ekibiyle aylık 1000’in üzerinde araca hizmet verebilecek.

Mini onarım, hasar onarımı, mobil parça onarımı ve detaylı araç bakımı (car care) hizmetlerinin verildiği yeni servis noktasının ve yeni genel müdürlüğün açılışında konuşma yapan RS Servis Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, Türkiye’nin en büyük özel servis noktasında yılda ortalama 15 bin adet araca hizmet verileceğini belirterek, 10’uncu kuruluş yıllarını kutladıklarını ve 10 yıl önce hedefledikleri noktaya geldiklerini söyledi.

Ünaldı, Bosch Car Service ile yakın zamanda yapılan iş birliği kapsamında mekanik onarım hizmetini de hayata geçirerek; araç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarına tek çatı altında cevap vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.

İKİNCİ 10 YIL HEDEFLERİNE START VERİLDİ

Ünaldı sözlerini şöyle sürdürdü: “2009 yılında başlamış olduğumuz RS serüvenimizde 2019 yılında 10. yaşımızda hedeflediğimiz noktaya ulaştık diyebiliyoruz. 2009 yılında 230 m2’lik dükkanımızda toplam 8 personelle yola çıktık. Bugün 500 personele ulaştık. Hedeflediğimiz mini onarım, mobil onarım ve hasar onarım hizmetlerinin tamamını lider olarak veriyor konumuna geldik. Bundan sonra da yeni projeler ve işlere imzamızı atmaya devam edeceğiz. Bugüne gelmemize en büyük desteği olan sigorta sektörü yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Rekabet sayesinde her yıl sektöre mini onarımda 20 milyonun üzerinde tasarruf sağladık. Sigorta acentelerinin bugüne gelmemizde çok büyük desteği var. Bugünkü yoğun katılımla da bunu perçinlediğimizi görüyorum. Özellikle sigorta sektörü, acenteler ve eksperlerin bugünlere gelmemize çok büyük katkısı var. Çok teşekkür ediyoruz.” 

İkinci 10 yıl hedeflerini başlattıklarının altını çizen Ünaldı söz konusu süreçte yapacakları konusunda şunları söyledi: “RS güçlenmeye devam edecek ve yeni projelerimizle sektöre yeni hizmetler sunmaya Yönetim Kadromuz Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yalçın, Mini Onarım Direktörü Murat Kundak, Mobil Onarım Direktörü İsmail Demirel, Hasar Direktörü Abdurrahman Çelik ile birlikte devam edeceğiz.

Bunları şöyle sıralayabiliriz: 

OtoKonfor geliyor. Timur Selçuk Turan ile ortak kurduğumuz ve kendisinin yönetiminde olan OtoKonfor’un bir gün RS’yi bile geçeceğini düşünüyorum. Otokonfor’da bireysel müşterilerimize çok daha kolay ve dijital ortamda hizmetler sunmaya çalışacağız. 

Armağan Sabırlı yönetimindeki Destek Hasar Çözümleri Yazılım tüm RS bünyesinde ekspertizden dosya süreçlerine atölye yönetiminden ön muhasebeye kadar hem web hem de mobil uygulamalar ile süreçlerimizi yönettiğimiz ERP programımızı ürettiğimiz yazılım şirketimizdir. Bu yazılımı sadece kendi bünyemizde tutmayıp sosyal sorumluluk bilinci ile tüm TOSEF üyelerinin kullanımı da açtık. Ayrıca parcadestek.com’a start verdik. Sonuçta yedek parça ile bütünleşen bir iş. E-ticaret sektöründe parcadestek.com ile birlikte biz de varız demek istiyoruz.

Murat Güven yönetimindeki RS’nin oto dışı tarafı olan Renew Soluitions Şubat 2019 tarihinde hizmete girdi ve oto dışında da çok ciddi tasarruf sağlayabileceğimiz onarımlar olduğunu gördük. 

Şimdiden sektöre yaklaşık 4 milyon tasarruf sağladık. Oto dışı ile birlikte iş makinesinde bir boşluk olduğunu fark ettik. Bu boşluğu da uzman servis iş makinası servis network’ü ile tamamlamaya çalışacağız. 

İş makinesi servis merkezlerimizde toplantımız, ardından da lansmanımız olacak.” 

RS’Yİ AVRUPA’DA BÜYÜTECEĞİZ

Auto Repair Systems’ın (ARS), RS’nin yurt dışında büyüme hedefi olan bir projesi olduğuna dikkat çeken Ünaldı: “Çekoslavakya’da ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 2 servis merkezi ile yurtdışında RS’yi ARS markası altında yürüteceğiz. Bu pilot bölgelerde başarılı olduğumuz takdirde Avrupa’nın diğer ülkelerinde RS’yi büyütmeye çalışacağız.  

Hep kazanç, hep kazanç olmaz. Bir sivil toplum kuruluşumuz olmalı, özel servisler kurumsallaşmalı, yetkili servislerle rekabet edecek kurumsallık ve güce hep beraber yürümeliyiz diye düşündük. Mesleğimizin geleceği, sürdürülebilirlik, çocuklarımıza mesleğimizi devredebilmek için (TOSEF) Tüm Oto Servisleri Federasyonumuzu kurduk. Hep beraber özel servis sektörünü güzel projelerle çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Bu projeleri (TOSAŞ) Tüm Oto Servisleri A.Ş. markası çatısı altında Timur Selçuk Turan ve Hakkı Urfa ile birlikte yapacağız. Hedeflerimizi yerine getirdiğimizde sadece RS markası değil, tüm sektöre faydalı işler yapmaya devam ediyor olacağız. RS’nin en başından beri her zaman bana inanan ve en büyük destek olan eşime çok teşekkür ediyorum. Sizlere de bu muhteşem katılımınız için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Avatar

Emre Kaya

emre@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapabilirsiniz.