SAİK, Balıkesir’de “Sigorta Acenteleri Buluşması”na katıldı

TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) Yönetimi ve TOBB Sigortacılık Müdürlüğü yetkilileri, BATO (Balıkesir Ticaret Odası) Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen “Sigorta Acenteleri Buluşması” na katıldı.

Acentelerin Sesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, 

“Değerli Meslektaşlar,

Edindiğimiz bilgilere göre, BATO (Balıkesir Ticaret Odası) Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde “Sigorta Acenteleri Buluşması” gerçekleştirilmiş.

İlgili toplantıya davet üzerine TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) Yönetimi ve TOBB Sigortacılık Müdürlüğü yetkilileri katılmışlar. Yapılan toplantıya Balıkesir Acenteleri dışında çevre İller olan Bursa, Çanakkale, Manisa, Kütahya’ dan da Acenteler katılmışlar. BATO Başkanı Rahmi Kula açılış konuşmasını yaparak Sigorta Sektörünün ve Sigorta Acentelerinin Ticaret dünyasında ki önem ve değerine değinmiştir.

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen BATO Meclis Üyesi ve aynı zamanda TOBB Sigorta Sektör Meclisi Üyesi Balıkesir Acentesi Mehmet Aslan da İl ve Bölge bazında Acentelerin yaşadıkları konu ve durumları aktarmışlardır.

Üçüncü konuşmacı olarak söz alan TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez ise Türkiye’de ki Acente verilerini katılan Acentelere aktarmışlardır.TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut ise, konuşmasında göreve geldiklerinden bu yana İcra Komitesi olarak yaptıkları çalışmalar ve ileri ki günlerde planladıkları konularla ilgili detaylı bilgiler aktarmıştır.Toplantının son bölümünde ise katılan Acenteler mesleki konularla ilgili sorun, çözüm ve taleplerini İcra Komitesi Yönetimine aktarmışlardır.

Mesleğimiz adına özverili çalışmalar yapıp Ülkemizin farklı bölgelerinde ki Acenteler ile sürekli toplantılar gerçekleştiren TOBB SAİK Yönetimine, toplantıyı düzenleyen BATO Yöneticilerine ve TOBB Sigorta Sektör Meclisi Üyesi meslektaşımız Mehmet Aslan’a Acentelerin Sesi Ekibi adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz…” ifadelerine yer verildi. 

18 Haziran 2019

İlgili Haberler

Yazarlar