Seyahat Sağlık Sigortası ile seyahatler artık daha güvenli

Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman, Güneş Sigorta seyahat sağlık sigortasının yurt dışında ve yurt içinde seyahatlerde karşılaşılabilecek her türlü sağlık problemini teminat altına aldığını ve birçok özelliği ile sektördeki benzerlerinden ayrıştığını söyledi.

Günümüzde seyahat anlayışlarının değişmesiyle birlikte hem yurt içinde hem de yurt dışında deneyim kazanmak için yapılan seyahatler ve tatiller artıyor. Seyahat ederken, tatil yapıyorken önemli konuların başında güvenlik geliyor. Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman, seyahat sağlık sigortasının vize işlemleri için çok önemli bir evrak olmasının yanı sıra yurt içi ve yurt dışındaki seyahatler esnasında karşılaşılabilecek her türlü sağlık probleminin de teminat altına alınabildiğinin altını çizdi. “Poliçeyi seyahatiniz süresince alabileceğiniz gibi çok sık seyahat eden biriyseniz yıllık ya da iki yıllık poliçe seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz” diyen Duman sözlerini şöyle sürdürdü: “Burada en önemli konu bir yıllık poliçelerde yurt dışında kalış sürenizin 184 günden fazla olmaması gerekiyor. Yıl içinde giriş çıkışlarınızı takip ederek bu süreye dikkat etmeniz de gerekli. Kısaca bahsetmek gerekirse bulunduğunuz ülkede acil bir hastalık ve kaza sonucunda tedavi gerektiren durumlar olduğunda tedavilerinizin tamamı karşılanıyor. Buna ilaveten ilaç organizasyonu, taburcu edildikten sonra ikametgahınıza dönüş masrafları gibi çok çeşitli teminatlar da bulunuyor. Bu sigortanın bir diğer işlevi de yurt dışındayken size dost ve destek hattı hizmeti sağlamasıdır. Acil durumlarda yakınlarınıza ulaşamadığınızda acil durum mesaj hattını arayarak mesajınızı bırakabilir ve ulaşılmasını istediğiniz telefon numarasını ileterek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mesajınız en kısa sürede ilgili kişilere iletilecektir.”

Yurt dışındayken Dünya Sağlık Örgütü’nün acil durum ölçütlerine uygun olarak tanımladığı tüm vakaların teminata dahil olduğunun altını çizen Remzi Duman, “Acil durum terimini biraz daha açarsak, ani bir hastalık ya da kaza ve yaralanma sonucunda hayati tehlike barındıran veyahut seyahatinizi engel olabilecek tüm durumlar teminata dahildir. Bunların başında kalp krizi, astım krizi, ritim bozuklukları, donma, suda boğulma, güneş çarpması gibi olaylarla birlikte travma sonucu oluşan kırık, çıkık vakaları da teminat dahilindedir. Ayrıca çok cüzi primler ödeyerek bu sigorta poliçesine sahip olabilirsiniz. Diğer sigorta branşlarıyla kıyaslandığında en uygun fiyatlı olan poliçelerden bir tanesi seyahat sağlık sigortasıdır. Poliçe teminatlarını alırken tüm dünya, Avrupa ve Türkiye diye seçenekler bulunuyor. Tüm dünya seçeneğini seçtiğinizde İran ve Kuzey Kore dışındaki tüm ülkeler teminat dahilindedir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi, seyahatinizden önce ülkede savaş hali ortaya çıkar ise poliçe teminat kapsamı dışında olur” diye konuştu.   

7/24 ULAŞILABİLİR ASİSTANS HİZMETİ SAĞLIYORUZ

Seyahat sağlık sigortasının yurt dışına çıkmadan önce yaptırılması gerektiğine dikkat çeken Remzi Duman, “Pasaport kontrolünden geçtiğiniz andan itibaren sigorta teminatı başlar. Poliçeyi yanınızda taşımanıza gerek yok. Bu doğrultuda 7/24 bizim asistans firmamızın numarasını arayarak destek isteyebilirsiniz. Bu tarz sigortalarda kullandığımız asistans firmaları tüm dünyaya yayılmış olan, ofisleri mevcut firmalar oldukları için en kısa sürede size destek verecektir. Seyahatiniz esnasında bir tutuklanma, ceza gibi hoş olmayan olaylar yaşarsanız da seyahat sağlık sigortası bir asistans hattına sahip olduğu için bu destek hattını arayarak mali kefalet ücretinizin yatırılmasını talep edebilirsiniz. Asistans firmamız 3.500 liraya kadar olan kefalet ücretlerini hemen yatırıyor. Daha sonra sigortalı kişi ülkeye dönüş yaptığında 15 gün içinde bu ücretin geri ödenmesi bekleniyor. Bir başka kullanım alanı olarak da bavulunuzun, bagajınızın kaybolması veya çalınması gibi durumlarda poliçede 250 euroya kadar teminatınız bulunuyor. Bu sigortanın en güzel yanlarından birisi de eğer 5 günden fazla hastanede kalmanızı gerektirecek bir durum varsa sigortacınızı arayarak, isim bildirerek refakatçi talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda gelmesini talep ettiğiniz refakatçinizin uçak bileti ve 4 güne kadarki konaklama ücretleri ödenir. Eğer ki yurt dışında ölüm gerçekleşirse bu noktada da cenazenin ülkeye dönüşü konusundaki her türlü masraf ve organizasyon tutarı teminat dahilindedir. Bu önemli bir teminat ve 30 bin euroya kadar da ödeme sağlıyor” dedi.  

1 Ağustos 2019

İlgili Haberler

Yazarlar