TSB Başkanı Can Akın Çağlar başkanlık görevini bıraktı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Can Akın Çağlar, 2017 yılından bu yana yaptığı başkanlık görevini bırakma kararı aldığını duyurdu. Çağlar, açıklamasında Türkiye Sigorta Birliği Başkanlığı görevini icrai görevde olan birine bırakmanın sektör açısından daha faydalı olacağını belirtti.

Can Akın Çağlar’ın görevinden ayrılma kararına yönelik sektör temsilcilerine gönderdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ Değerli Genel Müdürlerim, Saygıdeğer Meslaktaşlarım,

2014 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığım ve 2017 yılından bugüne kadar da sizlerin teveccühleri ile Başkanlık görevini üstlendiğim Birliğimizde , “hep birlikte” çok sayıda güzel işlere imza attık. Görev sürem boyunca sizlerin ve tüm komitelerde görev yapan arkadaşlarımızın desteği ile öncelikle sektörümüzün birçok sorunun çözülmesinde ve özellikle sektör-kamu yakınlaşmasında önemli neticeler elde ettik. Bunun yanı sıra, en önemlisi hükumetimizin de “sigortacılık sektörünü büyüteceğiz” söylemine eşlik etmek ve gelecek beş yıl için yol haritamızı belirlemek amacıyla bir yıldan fazla bir süredir tüm sektör paylaşlarımızla birlikte Çalıştaylar yaparak ve bağımsız danışmanlık alarak nihai yol haritamızı belirledik. Bugün ise söz konusu bu çalışmalarımızın hayata geçirilme vakti gelmiştir. Bu sebeple bugüne kadar üstlenmiş olduğum Türkiye Sigorta Birliği Başkanlığı görevimi artık icrai görevde olan bir arkadaşımıza bırakmanın Sektörümüz açısından daha faydalı olacağını düşünmekteyim. Bu nedenle yarın (11 Eylül 2019) yapılacak Yönetim Kurulu toplantımızdan sonra, sektör temsilcilerimizin tamamının teveccühü ile seçilmiş olduğum Birlik Başkanlığı görevimi bırakma kararımı yüksek müsaadelerinize arz ederim.

Görev yapmış olduğumuz beş yıl boyunca şahsıma ve Birliğimize sınırsız destek veren başta Birlik çalışanlarımıza, sektörümüzün siz değerli temsilcilerine ve Hazinemizin çok kıymetli bürokratlarına kalbi şükranlarımı arz eder, önümüzdeki dönemin sizler ve sektörümüz için başarılarla dolu olması temennilerimle saygılarımı arz ederim.”

Çağlar’dan boşalan koltuğa Yönetim Kurulu’ndan bir ismin geçmesi ve bu ismin Nisan 2020’de yapılacak seçimli Genel Kurula kadar bu görevi yürütmesi bekleniyor.
Can Akın Çağlar, birkaç ay önce de Eureko Sigorta Genel Müdürlük görevinden ayrılmış, şirkette yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunuyordu.

9 Eylül 2019

İlgili Haberler

Yazarlar