Ücretsiz maske nasıl ve nereden sipariş ediliyor ?

 Ücretsiz maske nasıl ve nereden sipariş ediliyor ?

Koronavirüs salgını kapsamında ücretsiz maske dağıtımı sürüyor. Maske siparişleri ev adreslerine kadar teslim ediliyor.

Koronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında ücretsiz maske dağıtımı devam ediyor. Salgına karşı alınan önlemlere bir yenisi daha eklenerek ücretsiz maske dağıtımı başladı. Ev adreslerine kadar teslim edilen maskeler salgının geniş kitlelere yayılmasına engel olacak. E-devlet sistemi üzerinden dağıtılmaya başlanan koruyucu maskeler, tüm aile için de sipariş edilebiliyor.

AİLE BİREYLERİ DE DAHİL EDİLDİ

E-devlet kapısı üzerinden ücretsiz maske talebi oluşturulabiliyor. Bu linkten ulaşabileceğiniz web sitesinde kendiniz ve hanenizde bireyler için 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olmak koşuluyla ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz. 3 katlı 5 adet cerrahi maske talebi için formun doldurulması gerekiyor.

Talep oluştumak için T.C. kimlik numarası, ad soyad ve adres bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Ücretsiz olarak ikamet ettiğiniz adrese kargolanacak maskeler, PTT Kargo aracılığıyla adresinize teslim edilecek. Bireysek sipariş verebileceğiniz gibi ailenizde bulunan bireyleri de sisteme ekleyebiliyorsunuz. Bireylerin T.C. kimlik numarası ve ad soyad bilgilerinizi girmeniz yeterli.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir